Artykuły

Szczecin. Ostatni wieczór roku na scenie

Spektakle, szampan i zabawa, także dla najmłodszych- szczecińskie teatry szykują się do sylwestra.

Polski na dużej scenie o godz. 19 gra farsę "Okno na parlament" w reż. Stefana Szaciłowskiego. W przerwie widzowie skosztują poczęstunku (szwedzki stół) i szampana. Bilety po 100 i 90 zł już zostały wyprzedane, ale od piątku można pytać o nieodebrane rezerwacje. Druga propozycja to rozpoczynająca się o godz. 22 Sylwestrowa Noc Kabaretowa. Na Małej Scenie bufet, w Czarnym Kocie Rudym tańce. Zabawa do białego rana w towarzystwie aktorów Teatru Polskiego. Bilety po 400 zł już zostały wyprzedane.

Sylwester w Teatrze Współczesnym rozpocznie przedstawienie "Chory z urojenia" [na zdjęciu] w reż. Tomasza Obary. Po spektaklu na widzów czekają atrakcje. Wygrać będzie można np. dwudniowy pobyt w hotelu, weekendowy rejs promem, wizytę w spa, sesję zdjęciową, biżuterię. Każda para otrzyma teatralny podarunek. Całość poprowadzi Konrad Pawic-ki. Podczas wieczoru zlicytowane zostaną bombki malowane ręcznie przez dzieci z Fundacji Nasze Dzieci przy Klinice Onkologii w Instytucie Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka. W programie jest też lampka szampana w foyer. Impreza zakończy się ok. godz. 22.30. Bilety wyprzedane (kosztowały 80 zł), ale po 15 grudnia można zapytać o nieodebrane rezerwacje.

Sylwester dla dorosłych przygotowała również Pleciuga. W sali kameralnej zespół zagra "Kubusia i jego Pana" Milana Kundery w reż. Pawła Aignera. W roli Kubusia wystąpi Rafał Hajdukiewicz, nagrodzony niedawno Srebrną Ostrogą za ten debiut. Wśród widzów rozlosowane zostaną nagrody m.in. voucher do spa i zaproszenie do restauracji. Zabawa masie zakończyć ok. godz. 23. Są jeszcze bilety! Kosztują 50zł.

Dzieci w Pleciudze przywitają sylwestra o godz. 11. Obejrzą spektakl "Bałwan i inni", odliczą północ na specjalnym zegarze ze Szczecinem, dostaną słodkości. Bilety kosztują 17 zł.

W Operze na Zamku melomani przywitają Nowy Rok "Krainą uśmiechu" Franza Lehara{reż. Wiesław Ochman, kier. muz. Jacek Kraszewski). Bohaterowie operetki pojawią się na scenie o godz. 23.0 północy przerwa, bo tradycyjnie już dyrektor Opery Warcisław Kunc złoży swojej publiczności życzenia. Widzowie otrzymają album "30 lat Opery na Zamku" i operowe czekoladki. Całość zakończy się ok. 2 w nocy. Bilety na parterze kosztująl59 zł, na balkonie 129 zł. Zostało ich niewiele.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji