Artykuły

Szczecin. Niemcy pomogą nam walczyć o ESK 2016

- Musimy stworzyć spójną aplikację, pokazać, że nasza kandydatura ma wymiar transgraniczny - przekonuje Janusz Szewczuk ze Stowarzyszenia Rozwoju Gospodarczego Gmin.

O staraniach Szczecina o miasto Europejskiej Stolicy Kultury 2016 mowa była podczas zakończonej wczoraj polsko-niemieckiej konferencji "Nasze pogranicze. Między wizją i praktyką". To druga edycja imprezy, która ma dać pomysły na zbliżenie się nadgranicznych regionów i ich mieszkańców. Uczestniczą w niej przede wszystkim samorządowcy (...) .

Rozmowy dotyczyły także włączenia strony niemieckiej w starania Szczecina o tytuł Europejskiej Stolicę Kultury 2016. Janusz Szewczuk poinformował, że w ciągu pół roku miasto Szczecin razem z powiatem Uecker - Randow zamierza stworzyć trójjęzyczny (polsko-niemiecko-angielski) portal internetowy o nazwie Labirynt Kultury. Znajdą się tam informacje o wszystkich ciekawych wydarzeniach kulturalnych po obu stronach granicy. Portal ma być również platformą kontaktów między polskimi i niemieckimi artystami.

Ważnym elementem współpracy przygranicznej ma być stworzenie większej ilości dwujęzycznych klas w przygranicznych miastach. - Taki projekt jest już wdrażany od 2006 r. - mówi Piotr Krzystek. - Chcemy jednak, aby w przyszłości obejmował wszystkie szczeble edukacji.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji