Artykuły

Środki ochronne przeciwko szarlatynie teatralnej

"Nienasycenie" w reż. Tomasza Hynka w Teatrze Studio w Warszawie. Pisze Barbara Hirsz w Trybunie.

Z Warszawy donoszą o nowej chorobie zarazkowej. Jest to nawiedzająca sceny stolicy szarlatyna teatralna.

W ostatnich dniach jej ogniska zapalne odkryto w Studiu. Dla podtrzymania kontaktu duchowego ze sztuką odbywa się tam sympatyczna burdeleska w dużym towarzystwie pt. "Trzeba mieć spory takt, żeby obnażyć de fakt". Artyści po zażyciu zespołowym pigułki Murti Hynka pokazują de fakt niemieszczący się w głowie. I Jako taki nieuleczalny od urodzenia.

Przestrzega się przed rozpowszechnianiem tej strasznej w skutkach pigułki. Ze źródeł wiarygodnych dowiadujemy się, ze pewien widz dostał na premierze objawów ostrej defekcji i uciekał z teatru tak, że proszę siadać. Na słonce nawet nie spojrzał, tylko spodnie prowadził do domu na pasku zaciśniętym tak mocno, że nic więcej nie udało się wydobyć. Prasa nic nie wyciągnęła.

Jak każda choroba często zmienia postać, tak i szarlatyna podlega przemianom, z którymi Wyrozumska - wszyscy ją znają - ma ciągłe zajęcie. Zakręcona teatralska zaleca przeciwdziałanie sposobem popularnym. W tym celu opracowała durację racjonalną stosując się ściśle do wskazówek, jakie nauka i doświadczenie dedają. Osoby mające kontakt z nową defekcją powinny zachować czynności następujące.

Po powrocie do domu sporządźcie wywar kilka garści zdrowego rozumu na garnek piwa, wina albo wódki, stosownie do potrzeb de natura dedanych; albo kilogram mądrych myśli na garnek piwa, wina albo wódki, stosownie do potrzeb de natura dedanych; wypić albo zagotować trzymając głowę pochyloną nad parą, stosownie do potrzeb de natura dedanych; Po uskutecznieniu tegoż wyspać się, wytrzeźwieć, następnego dnia rozpocząć absolutnie nowe życie kulturalne stosownie do potrzeb de natura dedanych. Przepis na denaturat valerianl cieszy się ogromnym zainteresowaniem w naszym mieście. Sposób nader pożyteczny w walce z szarlatyna teatralną. Mądrym dla praktyki, melancholikom dla wesołości - niech dedaje radości, że ludzkość ciągle wymyśla coś nowego.

Sprzedaż w dowolnych ilościach.

Z powodu sztuki "Nienasycenie" na podstawie powieści Stanisława lgnącego Witkiewicza, reż. Tomasz Hynek, Teatr Studio prem. 29.10.2009 r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji