Artykuły

Czekając na prapremierę

Za dziesięć dni, po dwóch miesiącach prób, do repertuaru Teatru "Wybrzeże" wejdzie nowa pozycja. Będzie to sztuka gdańskiego autora, Pawła Huelle, znanego przede wszystkim z twórczości nowelistycznej i powieściowej. Sztuka nosi tytuł "Kto mówi o czekaniu".

Nie tylko samym tytułem odwołuje się ona do Becketta. Bohaterowie, Polak i Irlandczyk (Mirosław Baka, Jacek Mikołajczak) żyją jego sztuką, a w historii ich życia, dość banalnej i prozaicznej, w której optymizm przeplata się z pesymizmem, zawiera się wiele Beckettowskich znaczeń.

Dramat Pawła Huelle, w reżyserii Krzysztofa Babickiego, realizowany jest na sopockiej scenie kameralnej.

Zarówno autor, jak i reżyser nie ukrywają radości z faktu współpracy. Autor, dyrektor gdańskiego ośrodka telewizyjnego, zapowiada, że napisze jeszcze kilka tekstów dla teatru, a powstawanie spektaklu śledzi z wielkim zainteresowaniem. Reżyser z kolei czerpie satysfakcję z pracy nad współczesną sztuką, której autor jest "pod ręką".

"Kto mówi o czekaniu" mieć będzie dwa przedstawienia premierowe, bo inscenizacja wymagała powiększenia sceny kosztem widowni, na której jest po prostu mniej miejsc.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji