Bajkowe podróże
Za górami, za lasami... tak zaczynały się baśnie dawniej
opowiadane dzieciom przez babcie. Dzisiaj babcie zostały wyparte przez telewizory i bałamutne historyjki z teletubisiami w roli bohaterów. Podczas weekendu będzie można przed nimi uciec i wybrać się w teatralne podróże - w legendarny świat Szewczyka Dratewki, nad Missisipi albo w poszukiwaniu magicznych trzech pomarańczy.
Bohaterski Dratewka
Historia bohaterskiego Szewczyka Dratewki jest jedną z najbardziej znanych polskich legend. Wykorzystując wrodzony spryt i odwagę, zostawił w polu okutych w blachy rycerzy i sam uwolnił królewnę ze smoczej niewoli. Prosta fabuła wywołuje czyste emocje i jest jednocześnie zbiorem najważniejszych wartości: dobroci, odwagi, miłości. Przedstawienie w reżyserii Aleksandra Maksymiaka jest przykładem doskonałej sztuki lalkarskiej, dziś nieco zapominanej. Sprawnie opowiedziana historia, barwne kostiumy i fantazyjnie zaprojektowane lalki składają się na ciekawe przedstawienie. A poza tym, co staje się już tradycją, w Dzień Dziecka w parku obok teatru odbędzie się festyn z konkursami, występami zespołów muzycznych i teatralnych. Rozpoczęcie imprezy o godz. 12.30.
Dla małych i dużych
Powieściami Marka Twaina -"Przygodami Tomka Sawyera" i "Przygodami Hucka", zaczytywali się dzisiejsi trzydziesto- i czterdziesto-latkowie. W przedstawieniu na scenie Teatru Polskiego można poznać przygody młodego szaławiły i obieżyświata, które na podstawie dzieła Twaina opisał Roman Kołakowski. Huckelberry Finn wybiera się w podróż wodami Missisipi. Spektakl w reżyserii Jana Szurmieja to żywiołowe widowisko, z zabawnymi perypetiami i piosenkami, z porywającą muzyką Zbigniewa Karneckiego. A przy tym to opowieść o przyjaźni, wierności i odwadze. W roli tytułowej zobaczymy jednego z najpopularniejszych wrocławskich aktorów - Konrada Imielę.
Magiczne trzy pomarańcze
Bajkowa "Miłość do trzech pomarańczy", według barokowej opowieści Carlo Gozziego, którą w Teatrze Współczesnym wyreżyserowała Iwona Kempa, jest jednym z najciekawszych przedstawień ubiegłego sezonu. To historia o przeraźliwie smutnym księciu Tartalio, zaczarowanym
przez ponurą wróżkę, którego rozpacz budzi niekiedy szloch wśród małych widzów. Pomóc mu mogą tylko magiczne trzy pomarańcze, skryte w dalekim zamku. W podróży, w której towarzyszy mu oddany sługa Truffaldino, napotka wiele przeszkód i zasadzek przygotowanych przez czarownice. Opowieść jest pełna wyraźnie scharakteryzowanych postaci, czytelnych nawet dla najmłodszych. Urzekają także fantazyjna scenografia i pomysłowe kostiumy oraz kompozycje barokowych mistrzów - Bacha, Vivaldiego, Purcella i Lully'ego.