Artykuły

Wrocław. "Chryje z Polską" w Imparcie

Świetny spektakl Macieja Wojtyszki "Chryje z Polską. Rzecz o Stanisławie Wyspiańskim" wyrusza z Warszawy na Dolny Śląsk. Pierwsze przedstawienie już w poniedziałek w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu.

"Chryje..." miały premierę dwa lata temu w warszawskim teatrze Praga. Krytycy zachwycali się błyskotliwym i dowcipnym połączeniem faktów historycznych z fikcją, perfekcyjnymi rolami i świetną muzyką Jerzego Satanowskiego. Spektakl opowiada o spotkaniu Piłsudskiego (Robert Gonera) z Wyspiańskim (Mariusz Bonaszewski). Żołnierz zwraca się do artysty z prośbą o podpisanie odezwy o utworzeniu armii polskiej. Rozpoczyna się odwieczna polska dyskusja na temat przyszłości kraju. Wrocławski spektakl zacznie się o godz. 19. Bilety kosztują 40 i 25 zł. Kolejne jutro w Świdnicy, w czwartek w Lądku-Zdroju, w piątek w Ząbkowicach Śląskich, a w sobotę w Jedlinie-Zdroju.

Dolnośląski objazd odbywa się w ramach projektu stworzonego przez Instytut Teatralny "Teatr Polska", który ma za zadanie dotarcie do środowisk pozbawionych kontaktu z teatrem i prezentację ważnych przedstawień w miejscach, do których bez pomocy finansowej MKiDN żaden duży spektakl nie miałby szansy dojechać.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji