Artykuły

Łódź. Sceny regionalne Jaracza zaczynają sezon

Sceny Regionalne Teatru Jaracza zainaugurują swoją działalność artystyczną spektaklem "Stworzenia Sceniczne" [na zdjęciu] April De Angelis w reż. Roberta Czechowskiego (dyrektora Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze).

Sztukę najpierw zobaczą łodzianie (16 września na Dużej Scenie Jaracza), a potem mieszkańcy Skierniewic (17 września), Piotrkowa (18 września), Sieradza (19 września) i Radomska.

Spektakle są gościnnymi występami Teatru Lubuskiego.

Sztuka April de Angelis jest historią o czterech aktorkach okresu Restauracji Angielskiej, która staje się okazją do pokazania teatru jako miejsca odwiecznej walki o pozycję i godność. Pewnego dnia król Karol II zbyt długo czekał w teatrze na rozpoczęcie przedstawienia... Zniecierpliwiony pyta dlaczego to trwa tak długo. Aktor grający królową goli nogi - usłyszał w odpowiedzi. Niech więc grają kobiety! - tak rozpoczęła się rewolucja w teatrze. "Stworzeniami scenicznymi" nazywano aktorki w XVII wiecznym Londynie, gdzie kobiety po raz pierwszy uzyskiwały pozwolenie grania na scenie razem z mężczyznami.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji