Artykuły

Łódź. Thomas Richards w Fabryce Sztuki

W związku z ogłoszonym przez UNESCO Rokiem Grotowskiego, Fabryka Sztuki zaprasza 15 września o g 13 na spotkanie z Thomasem Richardsem (na zdjęciu), dyrektorem Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards w Pontederze.

liderem "Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards"

Podczas spotkania zaprezentowana zostanie dokumentacja filmowa z pracy Workcenter w Pontederze. Thomasowi Richardsowi towarzyszyć będzie dwóch aktorów z Workcenter oraz Piotr Borowski (wieloletni współpracownik J. Grotowskiego, obecnie lider Studium Teatralnego w Warszawie).

***

Thomas Richards (ur.1962) studiował dramat i muzykę na uniwersytecie Yale (USA) i w Bolonii. Od 1986 r. był najbliższym asystentem Grotowskiego i jednym z głównych liderów projektów prowadzonych w Pontederze. W 1996 r. Grotowski podjął decyzję o przekształceniu swego ośrodka w "Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards" tym samym przekazując Richards'owi dziedzictwo i prawa do kontynuowania wyznaczonej przez siebie drogi. Po śmierci Grotowskiego- Richards kieruje ośrodkiem w Pontederze. Jest autorem książki: "Pracując z Grotowskim nad działaniami fizycznymi" (1993, polskie wydanie 2003) i wywiadu rzeki "Punkt graniczny przedstawienia" (1997).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji