Artykuły

Warszawa. Piosenki i happeningi na pl. Narutowicza

Uczestnicy pikniku na placu Narutowicza dowiedzą się, jak się bawili mieszkańcy miasta tuż przed II wojną światową i podczas okupacji.

- A przy okazji dowiedzą się m.in., w co się wtedy ubierali mieszkańcy, jakie pojazdy jeździły po ulicach i które piosenki były zakazane - wylicza Danuta Wajszczyk z Ośrodka Kultury Ochoty, organizatora "Wspomnienia starej Warszawy", które nawiązuje do przypadającej w tym roku 70. rocznicy wybuchu wojny.

Schyłek dwudziestolecia międzywojennego będziemy mogli poznać głównie dzięki muzyce z tego okresu. W świat piosenki zabiorą nas Katarzyna Łaniewska, Krystyna Kwasowska, Wojciech Machnicki, Stanisław Górka i Zbigniew Rymarz. Chwilę wcześniej na scenie na skwerze między torami tramwajowymi wystąpi amatorska grupa teatralna Scena 07.

- Aktorzy przedstawią impresję dotyczącą najważniejszych wydarzeń wojny i okupacji w stolicy - zachęca Wajszczyk. W programie znalazł się również koncert "Gdy w noc wrześniową", przygotowany przez zespół Tirodeon oraz chórzystów z Be Free Gospel Family, i "Zakazane piosenki" Kapeli Warszawskiej Staśka Wielanka.

Występom ma towarzyszyć wystawa fotografii. Atrakcją będą też przejażdżki zabytkowym tramwajem kursującym na trasie od pl. Starynkiewicza do pl. Narutowicza.

Wspomnienie starej Warszawy - piosenki okupowanej Warszawy, pl. Narutowicza, wstęp wolny, sobota (5.09), godz. 16 - 20.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji