Artykuły

Łódź. Królikiewicz wśród 18 kandydatów na dyrektora Nowego

O fotel szefa artystycznego walczy 18 kandydatów. W ostatniej chwili dołączył do nich Grzegorz Królikiewicz [na zdjęciu].

W poniedziałek [17 stycznia] komisja konkursowa ogłosi, kto ma szanse zostać dyrektorem artystycznym Teatru Nowego. "Gazeta" dotarła do najważniejszych kandydatów: Jerzy Zelnik, Julia Wernio, Piotr Szczerski...

Do wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi wpłynęło 18 zalakowanych kopert. Nie widać, czyje zgłoszenia zawierają. Dopiero 17 stycznia rano zbierze się komisja i po sprawdzeniu, czy w zgłoszeniach nie ma błędów formalnych, ogłosi oficjalną listę kandydatów. "Gazecie" udało się porozmawiać z kilkoma osobami, które startują w konkursie. Ale nie wszyscy chcieli się wypowiadać przed komunikatem komisji. Np. Elżbieta Manthey prowadząca Agencję Dramatu i Teatru ADiT czy reżyser Jan Buchwald (do 2002 r. dyrektor naczelny warszawskiego Teatru Rozmaitości) "nie potwierdzają ani nie zaprzeczają". Z naszych informacji wynika też, że w ostatniej chwili kopertę złożył Grzegorz Królikiewicz, obecny dyrektor artystyczny, którego kadencja skończy się 31 stycznia.

Przesłuchanie zakwalifikowanych kandydatów zaplanowano 24 stycznia. Każdy ma do dyspozycji pół godziny, ale może przekroczyć limit czasu. Po rozmowach komisja wybierze - w głosowaniu - zwycięzcę konkursu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji