Artykuły

Goście z Krakowa, Wrocławia i Gdyni w Małym

Trzy ciekawe spektakle gości w nadchodzącym tygodniu Teatr Mały. W sobotę możemy zobaczyć "Prezydentki", w poniedziałek "Jesień i zimę", a w piątek "Dziesięć obrazów naturalnej wielkości".

Bożena Adamek, Anna Tomaszewska i Halina Wyrodek grają w przedstawieniu Wernera Szwaba "Prezydentki". Sztukę wyreżyserował Grzegorz Wiśniewski. "Spektakl jest drastyczną analizą zdeformowanego przez ból "wewnętrznego człowieka", w której padają pytania o ludzką wartość, kwestie komunikacji, indywidualności i samorealizacji. Dramat jest eksperymentem ukazującym człowieka jako worek, w którym ekskrementy mieszają się z duszą. Głównym tematem spektaklu jest proces zacierania s się granic między tym, co realne, a marzeniami trzech kobiet, którym rzeczywistość miesza się z wyobraźnią" - tak o spektaklu piszą jego autorzy. Sztukę możemy zobaczyć w sobotę o godz. 18.

Natomiast w poniedziałek o godz. 19 gościem Małego będzie Teatr Współczesny z Wrocławia. Zobaczymy spektakl "Jesień i zima" Larsa Norena w reżyserii Piotra Tomaszuka. Autor "Jesieni i zimy", przez część szwedzkiej krytyki uznany za współczesnego Strindberga, jest niewątpliwie jednym z bardziej kontrowersyjnych dramaturgów naszych czasów. Opowieść Norena o poszarpanych więziach emocjonalnych współczesnej rodziny jest po skandynawsku mroczna i zawikłana. Na pierwszy plan wysuwają się silnie zantagonizowane matka (Halina Skoczyńska) i młodsza córka (Małgorzata Rudzka). Najbardziej rozdartym i żałosnym członkiem rodziny jest Henryk (Bogusław Kierc). "Emocje coraz bardziej dochodziły do głosu. Córki i rodzice ranili siebie nawzajem, decydując się wreszcie na objawienie swych tęsknot i zarzutów wobec innych. Jednak ta rodzinna psychodrama nie przynosi zrozumienia czy oczyszczenia. Wszyscy odkryli się do bólu, jednak nic z tego nie wymknęło" - tak po premierze pisali recenzenci. Scenografię do spektaklu zaprojektowała Zofia de Ines.

W piątek, 26 listopada, zobaczymy w Małym "Wernisaż piosenek. Dziesięć obrazów naturalnej wielkości", który zaprezentuje Teatr Miejski z Gdyni.

"Zarówno obrazy jak piosenki pełne są zabawnych, kontrastowych i zaskakujących zestawień (notoryczny samobójca nigdy nie próbował się zabić, ale czytał dużo fachowej literatury)" - pisano po premierze spektaklu. Jego reżyserem jest Dariusz Siastacz, a autorem słów piosenek Dariusz Bazaczek.

[Data publikacji artykułu nieznana]

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji