Artykuły

Lublin. Tenor Janczak dyrektorem Teatru Muzycznego

Tenor, pierwszy solista Teatru Muzycznego w Lublinie, Tomasz Janczak, został dyrektorem artystycznym tej sceny.

- Jest etatowo związany z naszym teatrem od 2005 roku, kształtował jego artystyczne oblicze - mówił wczoraj dyrektor Teatru Muzycznego Krzysztof Kutarski, który już od dawna zabiegał, aby Tomasz Janczak został jego zastępcą do spraw artystycznych. Rozmaite niepokoje w teatrze i przetargi związkowców wstrzymywały tę decyzję. Ostatecznie Janczak dyrektorem został z dniem 7 lipca. Do Teatru Muzycznego ściągnął go Jacek Boniecki, a w pełni pokazał się przy okazji premiery "Barona cygańskiego" na 55-lecie teatru w 2002 roku.

Tomasz Janczak ukończył studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej we Wrocławiu; był solistą Teatru Muzycznego w Łodzi i Teatru Muzycznego we Wrocławiu, wiele koncertując też na scenach niemieckich. Poza sceną jego pasją są konie (rodzice byli muzykami... w cyrku). W 2006 roku uzyskał dyplom ukończenia podyplomowych studiów menedżerskich Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Nominacja Janczaka oznacza politykę ciągłości, czyli to, że teatr będzie szukał widzów poprzez szeroki repertuar. Zapowiedziano wczoraj, że na koniec grudnia zespół przygotowuje premierę "Hrabiego Luxemburg", operetki Ferenca Lehara. - W Polsce ten tytuł będzie grany tylko u nas. To piękna muzyka - zapowiadał wczoraj Janczak. Na wiosnę Teatr Muzyczny wystawi musical, ale jeszcze nie zapadła decyzja jaki ani kto go wyreżyseruje. Będą wystawiane też pozycje niskobudżetowe. Do "Traviaty" teatr wróci dwa razy: po wakacjach na otwarcie sezonu oraz pod koniec listopada.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji