Artykuły

Poznań. Teatry uliczne dla Piotra i Pawła

Poznań świętuje swoich patronów - św. Piotra i Pawła. Będą honory, nagrody i uliczne teatry.

W poniedzialek o 12.30 w Ratuszu odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta z okazji imienin Piotra i Pawła, patronów Poznania. Wtedy odbędzie się wręczenie Honorowych Obywatelstw Miasta, które w tym roku radni przyznali Lechowi Wałęsie i Tadeuszowi Mazowieckiemu. Ale wyróżnienie odbierze tylko były premier. Bo Wałęsa leci dziś do Brukseli na posiedzenie europejskiej rady mędrców. Honorowe obywatelstwo odbierze więc w innym terminie. Kiedy? Tego jeszcze nie uzgodniono. Wałęsa i Mazowiecki zostali nagrodzeni z okazji 20. rocznicy wolnych wyborów 4 czerwca. Radni uhonorowali ich za wkład w polskie przemieniany ustrojowe.

Podczas sesji zostaną też wręczone nagrody naukowe, artystyczne i sportowe Miasta Poznania. Odbierze je m.in. prof. dr hab. Zofia Trojanowicz za opracowanie o twórczości i życiu Cypriana Kamila Norwida, poetka Krystyna Miłobędzka za całokształt twórczości oraz kajakarka Aneta Pastuszka - Konieczna.

Wcześniej, o godz. 10.30 w katedrze odbędzie się msza św. w intencji poznaniaków.

Władze Poznania chcą, by obchody imienin Piotra i Pawła były wspólną zabawą. Dlatego w tym roku po raz pierwszy na Starym Rynku stanie telebim, na którym będzie można oglądać obchody. A poza oficjalną sesją odbędzie się też sporo wydarzeń artystycznych. To występ teatru Porywacze Ciał (godz. 11 na rynku), recital Hanny Banaszak (godz. 13.30 w Ratuszu) oraz korowód, który na rynek wejdzie z ul. Wodnej. Bryczkę ze św. Piotrem i Pawłem przygotują performerzy z Centrali Rybnej. Orszak przejdzie pod Urząd Miasta na pl. Kolegiackim, gdzie o godz. 14 ponownie wystąpią Porywacze Ciał. To wszystko będzie można zobaczyć na telebimie ustawionym na Starym Rynku.

Jakby komuś było mało teatralnych atrakcji, to o godz. 15 może wybrać się na ul. 27 Grudnia. Tu uliczną akcję - przestawienie pt. "Domino" szykuje Teatr Strefa Ciszy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji