Artykuły

Warszawa. "Fantazy" według Konrada Swinarskiego w IT

Jak miał wyglądać film, który chciał nakręcić Konrad Swinarski na podstawie "Fantazego"? Jutro o godz. 19 w Instytucje Teatralnym odbędzie się spektakl wykład na podstawie niezrealizowanego scenariusza.

Konrad Swinarski przygotował adaptację razem z Barbarą Wittek-Swinarską w styczniu 1975 roku. Nie zdążył go zrealizować, bo zginął w katastrofie lotniczej kilka miesięcy później. W Instytucie wystawi go Maciej Prus, który miał być współreżyserem filmu.

- Ta adaptacja jest bardzo współczesna. Odnajdujemy w niej echa tego, co Jan Klata zrobił kilka lat temu w spektaklu w Gdańsku - mówi Maciej Nowak, szef Instytutu. Dodaje, że scenariusz wzbudził duże zainteresowanie na Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Piękno Słowackiego" w Białymstoku i są plany, aby został wydany.

W wieczorze w Instytucie Teatralnym udział wezmą Mariusz Bonaszewski, Sławomira Łozińska, Dorota Landowska, Jerzy Radziwilowicz, Jerzy Trela.

"Fantazy" będzie zwiastunem cyklu prezentacji wszystkich dzieł Słowackiego, który odbędzie się w Instytucie w następnym sezonie. Nad każdym spektaklem wykładem pracować będzie naukowiec i reżyser. Na udział zgodzili się m.in.: Anna Augustynowicz; Natalia Korczakowska, Andrzej Żuławski, Piotr Cieplak, Jan Klata, Michał Zadara oraz Kazimiera Szczuka, Dariusz Kosiński, Grzegorz Niziołek. Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1, środa, godz. 19.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji