Artykuły

Powrót Agnes

W niedzielę, 21 stycznia, o godzinie 22.35 w programie TVP 2, odbędzie się premiera telewizyjnej realizacji sztuki Catherine Anne "Agnes". Przedstawienie reżyserowała Anna Augustynowicz.

Związana ze Szczecinem reżyserka inscenizowała już tę sztukę na deskach scenicznych, w toruńskim Teatrze im. Horzycy (o czym "Kurier" w swoim czasie pisał).

"Agnes" to współczesna sztuka francuska podejmująca - w tonie nieco publicystycznym, czemu toruńska inscenizacja starała się nadać rys bardziej teatralny - drastyczną problematykę molestowania seksualnego dzieci. Tym drastyczniejszą zresztą w tym przypadku, że chodzi o molestowanie seksualne w rodzinie.

Augustynowicz, która w swych przedstawieniach wielokrotnie podejmowała ważne i trudne tematy współczesne, kolejny już raz zmierzy się artystycznie z problemem degeneracji norm moralnych i zachowań społecznych. Będzie to też kolejne spotkanie Anny Augustynowicz z teatrem telewizji. Przypomnijmy, iż poprzednie - bardzo udane - było realizacją "Naczelnego" Stiga Larssona.

W przedstawieniu, które zobaczymy niebawem, udział wezmą m.in. Beata Zygarlicka z Teatru Współczesnego w Szczecinie (również mająca za sobą udział - udany - w poprzedniej realizacji telewizyjnej Augustynowicz), Dorota Kolak, Piotr Bajor i Irena Jun.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji