Artykuły

Toruń. Praska nagroda dla Teatru Wiczy

Teatr Wiczy dostał nagrodę w kategorii "innowacyjność w sztuce lalkarskiej" na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Lalkarskiej 2009 w Pradze.

Torunianie pokazali tam monodram "Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich" [na zdjęciu] w reżyserii Romualda Pokojskiego i wykonaniu Anny Skubik. Przedstawienie jako jedno z trzech walczyło ponadto o nagrodę główną festiwalu. Organizatorzy praskiego przeglądu przyjęli w tym roku rekordową liczbę zgłoszeń na uczestnictwo w tym lalkarskim festiwalu - około 400 propozycji z całego świata. W drodze selekcji wybrano 28 spektakli, w tym Teatru Wiczy. - Przez majowe dwa tygodnie Praga stała się stolicą światowego lalkarstwa: można było obejrzeć spektakle z całego świata, wziąć udział w konferencjach, warsztatach i seminariach - mówi Joanna Scheuring-Wielgus, menedżerka Teatru Wiczy.

Toruński zespół wznawia akcję "Tu i teraz". Projekt polega na prezentacji spektakli w małych miejscowościach województwa kujawsko-pomorskiego, gdzie jest ograniczony dostęp do kultury. Przedstawienia "Emigranci", "Czyściciel dywanów", "Złamane paznokcie" zagoszczą w domach kultury, remizach, a nawet na placu - "Emigranci" to spektakl prezentowany w samochodzie dla 11 widzów.

Akcja odbędzie się w czerwcu, wrześniu i październiku. Zgłaszać się do niej można do 10 czerwca przez e-mail: mag@wicza.com.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji