Artykuły

Warszawa. Czytanie performatywne "Jesteś Bogiem..." w Studio

Teatr Studio zaprasza 4 czerwca o g.19.30 na czytanie performatywne "Jesteś Bogiem. Paktofonika - bohaterowie czasów transformacji" (na podstawie scenariusza Maćka Pisuka). Wstęp wolny.

projekt: Krzysztof Skonieczny/Paweł Dobrowolski

gramofony: DJ Lenar

projekcje: Paweł Popko, Krzysztof Skonieczny

performują: Agnieszka Podsiadlik, Marcin Hycnar, Mateusz Kościukiewicz, Lesław Żurek, Elżbieta Piwek, Dominik Bąk, Jacek Beler, Mirosław Zbrojewicz i ekipa breakdance

Po czytaniu dyskusja panelowa Systemy przedstawiania rzeczywistości, którą poprowadzi Wojtek Klata z udziałem m.in Maćka Pisuka, Kingi Dunin i Romana Pawłowskiego.

Maciek Pisuk: - "Jesteś Bogiem..." to dramatyczna opowieść o najważniejszym zespole hip-hopowym w Polsce. Rozgrywająca się na Śląsku oraz w rzeczywistości medialnej historia Magika, Rahima i Fokusa, czyli trzech być może najbardziej charakterystycznych reprezentantów swojego pokolenia i czasów transformacji.

Chciałem się spełnić zawodowo i szukałem współczesnej historii, bo zdawałem sobie sprawę, że jest wielka potrzeba kina o rzeczywistości. Ciągle narzekamy, że od 1989 roku nie powstały filmy, które by adekwatnie tę rzeczywistość komentowały. Może trudno było znaleźć wyraziste postacie bohaterów naszych czasów, osoby reprezentujące swoim losem przemiany, które się na naszych oczach odbywają. Poszukując odpowiedniej historii, przeglądałem poranną prasę, aż któregoś dnia wreszcie na taką trafiłem.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji