Artykuły

Kielce. Sentymentalna podróż z Teatrem 1eden

W sentymentalną podróż w zapomniany świat zapraszają kielczan Oratorium Świętokrzyskie oraz Teatr 1eden. Wędrówkę umożliwią wykorzystane w spektaklu "Zapomniane - zakurzone - zatracone" utwory m.in. Szekspira, Brzechwy, Myśliwskiego, Puszkina i Twardowskiego.

Bohaterką spektaklu jest młoda dziewczyna, która odwiedza pełen pamiątek i tajemnic strych. Odnajdując kolejne przedmioty, przywołuje w pamięci różne osoby, które były z nimi związane. - Tym spektaklem chcę zaprosić widzów w podróż do świata, który już odchodzi. Obecny świat zakupów w hipermarketach, wszechobecnej elektroniki i zabiegania nie jest moim światem. Pamiętam czasy gramofonów i do takiego świata chcę należeć - tłumaczy Magdalena Jarek, reżyserka i autorka scenariusza.

W spektaklu pojawi się namiastka tego świata: stara lampa naftowa, pozytywka i wiele zapomnianych przedmiotów. - "Zapomniane - zakurzone - zatracone" to rzecz o tęsknotach, o tym, co gra mi w sercu, za czym tęsknię. Myślę, że nie ja jedna - mówi Jarek.

W spektaklu występują Dagmara Bujak, Izabella Łęcka, Patrycja Ryk, Justyna Szpera, Aleksandra Zając i Joanna Żakowska.

Magdalena Jarek jest absolwentką krakowskiego LART-u i Akademii Teatralnej w Warszawie. Debiutowała rolą Kordelii w "Królu Learze" Szekspira w Teatrze im. Żeromskiego. Od 2004 roku związana ze Sceną Autorską STUDIO, Instytutem Sztuki w Krakowie oraz Teatrem Scena "LS". Spektakl "Zapomniane - zakurzone - zatracone" to jej debiut autorski i reżyserski.

Początek spotkania w sobotę o godz. 19 na małej scenie KCK. Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji