Artykuły

Łódź. Urodziny Gazety z kulturą

Gazeta Wyborcza kończy 20 lat. To wystarczający powód, by taki jubileusz świętować z przyjaciółmi. Czytelników zapraszamy więc na Rynek Manufaktury. Na trzydniowy pakiet urodzinowych delicji.

Znalazło się w nim to, co w Łodzi najlepsze. Najciekawsze spektakle, koncerty i pokazy. Wszystkie można będzie obejrzeć bez biletu czy specjalnych zaproszeń. Miejsce imprezy - Rynek Manufaktury.

Zabawę rozpoczynamy już w piątek. O godz. 20 będzie można zobaczyć spektakl tańca - jeden z hitów kończącego się sezonu - "Przed południem, przed zmierzchem" [na zdjęciu] z Teatru Nowego. Ruch towarzyszący codziennym czynnościom - oglądanie telewizji, czytanie, siadanie - został wykorzystany przez Piotra Cieplaka i Leszka Bzdyla w choreografii spektaklu.

Miłośników musicali - ale nie tylko - zapraszamy na sobotę. O godz. 15 Teatr Muzyczny zagra "Broadway, róg Północnej" - kolaż z największych przebojów tego gatunku. Usłyszymy m.in. fragmenty z "Can-Can", "My Fair Lady" czy "West Side Story". To preludium rozgrzeje publiczność przed komediowym hitem, bo już o godz. 19 Teatr Powszechny rozegra "Szalone nożyczki" - jedną z najchętniej oglądanych komedii w historii łódzkiego teatru. Kryminalną zagadkę, w którą zaangażowany jest salon fryzjerski mistrza Tonia Wziętego, pomogą rozwiązać widzowie. W Toniego wcieli się Jacek Łuczak - ulubieniec publiczności. Natomiast na godz. 21.30 zapraszamy na "Krótką opowieść o miłości" Smoczej Jamy. Sobotni wieczór zakończy Bronisław Wrocławski swoim monodramem "Sex, prochy i rock'n roll" Erica Bogosiana. Po raz pierwszy został zaprezentowany publiczności w 1997 roku na deskach Teatru im. Jaracza. Dziś widzowie wciąż biją się o bilety na "bogosiany".

W niedzielę warto wybrać się z dziećmi na Rynek Manufaktury już o godz. 12. W samo południe teatr Arlekin rozegra interaktywny spektakl "Skarb pirata Cynamona". Tu widzowie decydują o tym, co mają robić aktorzy, a najmłodsi mają szansę znaleźć się w samym centrum wydarzeń. Dla melomanów przygotowaliśmy recital Przemysława Reznera i Agnieszki Makówki z Teatru Wielkiego (godz. 13.30) . Usłyszymy m.in. arię Cherubina "Voi che sapete" z "Wesela Figara" Mozarta (za rolę Cherubina Agnieszkę Makówkę nagrodzono Złotą Maską) oraz arię Habanery z "Carmen" Bizeta. Przemysław Rezner zaśpiewa arię szampańską z "Don Giovanniego" Mozarta, arię Torreadora z "Carmen" oraz arię Figara z "Cyrulika sewilskiego" Rossiniego. Występ solistów Teatru Wielkiego zakończy duet Don Giovanniego i Zerliny "La ci darem la mano". O godz. 15 natomiast - żywiołowy występ chóru Gospel.

Mamy też ofertę dla miłośników trochę innych rytmów. O godz. 16 będzie można przypatrywać się umiejętnościom profesjonalnych tancerzy ze szkoły Lilla House. Swoje pokazy będą przeplatać krótkimi tanecznymi warsztatami. Będzie więc okazja, by nauczyć się kilku kroków hip-hopu czy samby.

Wieczorny relaks zafunduje w niedzielę Filharmonia Łódzka, której orkiestra zagra o godz. 18 największe przeboje filmowe. O godz. 20 - gratka dla fanów dawnych prywatek. Piosenki Bajmu, Budki Suflera czy Maanamu wykonają absolwenci "Filmówki" w wypełnionym muzyką spektaklu "Longplay". A dalej? Zabawa aż do rana. My też tam będziemy i wszystkich naszych przyjaciół serdecznie zapraszamy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji