Artykuły

Katowice. Specjalny pokaz "Chodnika 05" w Rialcie

W katowickim kinoteatrze Rialto zakończyło się kultowe widowisko "Chodnik 05" w reżyserii i choreografii Jarosława Stańka.

Specjalny pokaz promocyjny odbywał się z udziałem m.in. Jarosława Stańka. Widowisko w katowickim kinoteatrze Rialto rozpoczęło się o godz. 11.00. Spektakl także dzisiaj z okazji Światowego Dnia Tańca ma swoją premierę na DVD.

Jarosław Staniek (reżyser, choreograf, m.in. filmu "Kochaj i tańcz", tancerz, historyczny mistrz Polski breakdance) stworzył wraz z artystami Gliwickiego Teatru Muzycznego spektakl niezwykły. Grano go nie tylko na gliwickiej scenie, ale także w kopalnianych podziemiach.

To wizja choreografa i reżysera, zafascynowanego światem podziemia i filmami "Metropolis" oraz "Kontrolerzy". Staniek pokazuje podziemny świat, gdzie zasady są odwrócone lub wykrzywione.

Płytę DVD wydaje GTM, a koproducentem filmowej wersji spektaklu jest TVP Kultura. - DVD ze spektaklem Stańka będzie dostępne w sklepach muzycznych całego kraju - informuje Kinga Knapik z Biura Obsługi Widzów i Promocji GTM.

Kto chciałby obejrzeć spektakl w kopalnianych podziemiach, czyli tam, gdzie niezwykłość przedstawienia odbierają widzowie najpełniej, będzie miał okazję 15 i 16 maja, w Skansenie Górniczym "Królowa Luiza" w Zabrzu. Bilety można już kupować w kasie GTM.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji