Artykuły

Polskie Radio. Wigilia z Heleną Modrzejewską

W wigilijny wieczór na antenie polskiego radia usłyszymy baśń słynnej aktorki Heleny Modrzejewskiej [na zdjęciu] pt. "Titi, Nunu i Klembolo, czyli przygody dwóch liliowych chłopczyków i psa o sześciu nogach", którą napisała podczas swojego pobytu w Ameryce. Po słuchowisku zaplanowano trzygodzinną audycję pt. "Wigilia z Heleną Modrzejewską", także w I programie. Prowadzą Andrzej Matul i Krzysztof Wójcicki.

Baśń odnalazł pisarz i dramaturg Krzysztof Wójciki, gdynianin. - Wczoraj [21 grudnia] skończyliśmy nagranie w Teatrze Polskiego Radia. W roli Heleny Modrzejewskiej, którą wprowadziłem do słuchowiska, wystąpiła genialna Teresa Budzisz-Krzyżanowska. Ojca rodziny zagrał Wiktor Zborowski - mówi autor adaptacji i tekstów piosenek, Krzysztof Wójcicki. - Dzieciaki usłyszymy w wykonaniu aktorów Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy. Reżyserował Janusz Kukuła, realizował dźwiękowo Andrzej Brzoska. Jest to chyba najlepszy tandem teatru radiowego w Polsce. Muzykę skomponował młody, ale rozchwytywany w Polsce Antoni Łazarkiewicz. Premiera radiowa 24 grudnia, o godzinie dwudziestej, w I programie Polskiego Radia.

Data jest z wyboru autorki. Helena Modrzejewska przygotowała baśń jako prezent wigilijny dla swego pierwszego wnuka Feliksa, który imię to nosił po jej ukochanym bracie, także aktorze.

Przy odbiornikach radiowych zasiada o tej porze około 800 tysięcy słuchaczy. Będzie też transmisja zagraniczna dzięki satelicie Hot Bird i Internetowi: www.polskieradio.pl. Sponsorem słuchowiska jest Port Gdynia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji