Artykuły

Zielona Góra. "Niebieski piesek" w Teatrze Lubuskim

Teatr Lubuski zaprasza w niedzielę na premierowy spektakl dla dzieci "Niebieski piesek".

Wcześniej zielonogórska scena ogłosiła konkurs na plakat spektaklu. Wygrał Michał Wiśniewski z Zespołu Szkół Specjalnych w Zielonej Górze. To jego rysunek niebieskiego pieska będzie promował przedstawienie.

Na konkurs wpłynęło ponad 160 prac. Większość z nich będzie można zobaczyć na wystawie przed premierą. Dzieci, które wyróżniono, w nagrodę zostały zaproszone na przedstawienie. Prace były także inspiracją do stworzenia scenografii.

Zanim aktorzy zaczęli pracę nad bajką "Niebieski piesek", dyrektor teatru Robert Czechowski sprawdził ją najpierw na swojej dwuletniej córeczce. - Dotrwała do końca, była wzruszona i bardzo jej się podobało - wspomina Czechowski. Bajka opowiada historię pieska, który był inny. Urodził się niebieski, gdy jego rówieśnicy sierść mają brązową, czarną lub łaciatą. Przeżywa więc perypetie odmieńca. Począwszy od poszukiwania akceptacji i przyjaciół, a skończywszy na wędrówce w celu odnalezienia swojego miejsca na ziemi. Zdaniem aktorów to doskonała lekcja tolerancji dla najmłodszego widza. - Jak w klasie znajdzie się kolega, który ma inny kolor skóry albo nie jest tak sprawny, to nie należy z nim postępować jak z niebieskim pieskiem - mówią.

Zdaniem Hanny Klepackiej, która gra "niebieskiego pieska", spektakl jest także piękną opowieścią o przyjaźni. - Pokazuje, że trzeba wierzyć, że w końcu gdzieś, kiedyś się znajdzie prawdziwego przyjaciela i chociaż po drodze można spotkać wielu fałszywych przyjaciół, to trzeba być wytrwałym i szukać z ufnością - opowiada aktorka. "Niebieski piesek" to trzecia bajka, która pojawi się w tym sezonie na zielonogórskiej scenie. Wcześniej zrealizowano już "Baśń o złotej rybce i rybaku" oraz "Koci, koci łapci". Jak mówi dyrektor teatru, młody widz jest szczególnie ważnym odbiorcą.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji