Artykuły

Warszawa. Młode wampiry na casting

Po "Kotach", "Grease", "Miss Saigon" Teatr Muzyczny Roma szykuje kolejny hit musicalowy - "Taniec wampirów" Romana Polańskiego [na zdjęciu].

Premiera planowana jest dopiero na październik przyszłego roku, ale przygotowania do tej superprodukcji już trwają. Wojciech Kępczyński, dyrektor Teatru Muzycznego Romy szuka wykonawców. Pierwszy casting odbył się wśród aktorów z Romy i osób związanych z teatrem. W przyszłym tygodniu - casting otwarty dla artystów z całej Polski. Ostateczną decyzję w kwestii obsady podejmie jednak Roman Polański na specjalnym castingu w marcu przyszłego roku.

Roman Polański cały czas będzie czuwał nad spektaklem. Z polskimi artystami pracować będą na co dzień jego stali asystenci - reżyser Cornelis Baltus i choreograf Dennis Callahan. Polacy zajmą się scenografią (Janusz Sosnowski), kostiumami (Dorota Kołodyńska) i kierownictwem muzycznym (Maciej Pawłowski).

Musical "Taniec wampirów" (libretto - Micheal Kunze, muzyka - Jim Steinman) powstał na podstawie filmu Romana Polańskiego - komedii grozy - "Nieustraszeni pogromcy wampirów" z 1967 roku. Rzecz rozgrywa się w Transylwanii. Opustoszały zamek o północy staje się miejscem balu wampirów. Autorem muzyki jest amerykański kompozytor Jim Steinman, który pisze m.in. dla Celine Dion i Barbry Streisand. Światowa prapremiera "Tańca wampirów" odbyła się w Wiedniu w 1997 r, gdzie spektakl obejrzało blisko milion widzów, a kolejne wystawienia w Stuttgarcie, Hamburgu i na Broadwayu.

Dla Gazety

Wojciech Kępczyński, dyrektor Teatru Muzycznego Roma:

"Taniec wampirów" to dla teatru ogromne wyzwanie. Produkcja jeszcze trudniejsza niż nasze dotychczasowe. A budżet tego przedstawienia może przekroczyć nawet 3 mln zł. "Taniec" to czarna komedia, pełna niezwykłych rozwiązań scenograficznych, ze wspaniałą, przebojową muzyką.

Ten musical to zabawa formą, rozrywka, ale fascynująca. Fascynująco zapowiada się też współpraca z Romanem Polańskim, który cały czas będzie czuwał nad polską wersją. Próby rozpoczną się latem przeszłego roku i trwać będą tylko 6 tygodni. Tak pracuje się na Zachodzie.

W pierwszym castingu (zamkniętym, tylko dla wokalistów Romy oraz dla zaproszonych osób związanych z teatrem wzięło w nim udział ok. 60 osób. Cornelius Baltus (asystent Romana Polańskiego) wybrał 26 osób, które będą nadal brane pod uwagę. Niesamowite wrażenie zrobiła na nas m.in. Agata Załuska, 20 letnia studentka Akademii Muzycznej w Katowicach, ale też 18 letnia Malwina Kusior. W przyszłym tygodniu casting otwarty dla wykonawców z całej Polski. Liczę na nowe gwiazdy i olśnienia.

Casting do "Wampirów..."

Teatr poszukuje do musicalu Romana Polańskiego "Taniec wampirów" następujących osób: aktorki-wokalistki do roli Magdy (wiek 25-30 lat, wysoki alt lub sopran rockowy); aktora-wokalistę do roli Alfreda (18-24 lata, wzrost powyżej 178 cm. wysoki baryton lub tenor rockowy), aktora-wokalisty do roli Chagala (wiek 30-50 lat), tancerzy/tancerki (wiek 18-30 lat, mile widziana szkoła baletowa, umiejętności akrobatyczne)

Casting odbędzie się w poniedziałek i wtorek w Teatrze Muzycznym Roma. Kontakt do biura koordynacji artystycznej - tel. 6216106 lub 628 70 71 wew. 144.

Sperprodukcje Romy

"Crazy for You"

Przeboje Gershwina, stepujący Józefowicz, stylowe samochody z lat 20. - tak reklamowano musical "Crazy for You"- pierwszą premierę Wojciecha Kępczyńskiego jako dyrektora Romy w styczniu 1999 roku. Zespół wykonawców Wojciech Kępczyński wybrał jak zwykle podczas kolejnych castingów, na które zgłaszali się artyści z całej Polski. Tancerki z zespołu Romy swoje baletki zamieniły na buty do stepowania. Osoby śpiewające również musiały nauczyć się stepować. Bobby'ego Childa grali na zmianę Janusz Józefowicz, Jan Bzdawka i Dariusz Kordek. W głównej roli żeńskiej wystąpiły na zmianę Barbara Melzer i Joanna Węgrzynowska.

Spektakl obejrzało 67 tys. widzów.

"Grease"

Włosy na brylantynę, pastelowe sukienki z halkami, różowy cadillac i rock and roll - tym razem Wojciech Kępczyński przenosi nas w słodkie lata 50. W styczniu 2002 roku odbyła się w Romie polska prapremiera "Grease" Jima Jacobsa i Warrena Caseya. W castingu do musicalu wzięło udział ponad 800 osób. Główne role grają m.in.: Konrad Imiela, Michał Milowicz, Beata Wyrąbkiewicz, Damian Aleksander, Jan Bzdawka, Dariusz Kordek, Tomasz Steciuk. Przedstawienie do tej pory pozakaze było 134 razy, a obejrzało je 107 tys. widzów.

"Miss Saigon"

Hit z helikopterem w tle. Niecodzienny rekwizyt teatralny - ogromny helikopter - stał się znakiem firmowym tego musicalu. "Miss Saigon" Alana Boublila i Claude'a-Michela Schoenberga to sprawdzony hit londyńskiego West Endu - połączenie lekkiej formy z trudnym, poważnym tematem. Akcja rozgrywa się w roku 1975 w Sajgonie. Wietnamska dziewczyna poznaje amerykańskiego żołnierza... Na casting zgłosiło się około 1000 osób z całej Polski. Produkcja kosztowała ponad 2 mln zł. Musical pokazany był w Romie 232 razy. Od premiery w 2000 roku obejrzało go 185 tys. widzów.

"Koty"

Słynny musical Anrdew Lloyda Webbera. Reżyser Wojciech Kępczyński przeniósł bohaterów wierszy T.S. Eliota z Londynu na warszawskie dachy, autor polskiego libretta Daniel Wyszogrodzki dał kotom polskie imiona. Nad fryzurami i makijażami kotów czuwali "topowi" polscy styliści.

Przedstawienie od premiery w styczniu tego roku zagrane zostało już 159 razy, a obejrzało go 143 tys. Widzów

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji