Artykuły

Szczecin. Dzisiaj obchody Święta ludzi sceny

Dla wszystkich ludzi sceny Międzynarodowy Dzień Teatru jest świętem wyjątkowym, na który czeka się cały rok. Tegoroczne święto kalendarzowo minęło w piątek, jednak to dziś o godz. 17 szczecińskie środowisko aktorskie spotka się na okolicznościowej gali w Teatrze Współczesnym.

W scenariuszu uroczystości są m.in.: wręczenie medali Gloria Artis Bolesławie Fafińskiej, Ewie Nawrockiej, Andrzejowi Ulrichowi, Zbigniewowi Witkowiskiemu i - pośmiertnie - Krzysztofowi Ziembińskiemu, honorowych odznak "Zasłużony dla Kultury Polskiej" Zbigniewowi Wilczyńskiemu i Władysławowi Żydlikowi, a także uhonorowanie artystów obchodzących okrągłe jubileusze pracy - Bolesławy Fafińskiej i Leszka Czyża (50-lecie), Kiki Lelicińskiej - Błochowiak i Bernarda Zgorzelskiego (40-lecie) oraz Mirosława Kosińskiego (30-lecie). Przewidziany jest także program kabaretowy w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego.

Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru połączone zostanie z obchodami jubileuszu 90-lecia Związku Artystów Scen Polskich. Jeden z przygotowanych z tej okazji pamiątkowych medali dla instytucji zasłużonych dla teatru, trafi do redakcji "Kuriera Szczecińskiego".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji