Artykuły

Warszawa. Premiera Montowni na Miodowej

Teatr Montownia swoje pierwsze przedstawienie - "Zabawę" Mrożka - zrobił w Kole Naukowym Akademii Teatralnej. Po kilkunastu latach powraca na Miodową. W Collegium Nobilium w poniedziałek 30 marca premiera "Edmonda".

Teatr Collegium Nobilium przy Akademii Teatralnej szuka nowej formuły. Zamierza pokazywać nie tylko przedstawienia dyplomowe wydziału aktorskiego. Piotr Cieślak, który od niedawna jest pełnomocnikiem rektora do spraw Teatru Collegium Nobilium, uważa, że scena przy Miodowej to świetne miejsce na laboratorium teatralne dla absolwentów uczelni. Tu też mogą grać właśnie takie grupy jak Montownia.

"Edmond" - sztuka amerykańskiego dramaturga, scenarzysty i reżysera Davida Mameta, autora m.in. "Glengarry Glen Ross" i "Oleanny", jest przewrotnym moralitetem. Edmond, który próbuje zerwać ze swoim dotychczasowym życiem, szukając wolności, rozpoczyna wędrówkę po mrocznych zakamarkach wielkiego miasta. Oprócz aktorów Teatru Montownia wystąpią: Agata Wątróbska, Paweł Domagała, Magdalena Godlewska. Przedstawienie reżyseruje Krzysztof Stelmaszyk.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji