Artykuły

Gdynia. Ludzie Teatru Muzycznego nagrodzeni

Nagrodę Prezydenta Miasta Gdynia otrzymali:

Piotr Schiller (muzyk, instrumenty perkusyjne) - magister sztuki, absolwent Akademii Muzycznej im. St. Moniszki w Gdańsku - za precyzję w wyznaczaniu rytmów spektakli, za profesjonalizm i zaangażowanie, za intensywną pracę nad własnym rozwojem, po prostu za całokształt.

Bernard Szyc (solista) - za rolę Tewiego w "Skrzypku na dachu", za sceniczną charyzmę i popis możliwości aktorskich oraz znakomitą choreografię do tego spektaklu.

Tomasz Więcek (solista) - za rolę Gastona w "Pięknej i Bestii", za mistrzowskie wyczucie postaci i dystans do samego siebie, wspaniałe możliwości wokalne i znakomity talent aktorski.

Nagrody Dyrektora Teatru otrzymali:

Anna Andrzejewska (solistka) - za niezwykłą kreatywność, niezmierną i niezmienną rzetelność i dobre serce , oraz za mistrzostwo drugiego planu, czego dowodem są m.in. kreacje w rolach swatki Jenty w "Skrzypku na dachu" oraz Pani Szafy w "Pięknej i Bestii".

Julianna Petrykowska (krawcowa i garderobiana) - za wieloletnie zaangażowanie w pracę, oddanie, profesjonalizm i pogodę ducha w trudnej służbie zarówno w pracowni, jak i za kulisami. Zawsze można liczyć na jej pomoc, dobre słowo i uśmiech.

Anna Maria Urbanowska (aktorka) - za bardzo udany rok zawodowego debiutu i role: Beatrycze we "Francesco", Belle w "Pięknej i Bestii" oraz Cajtl w "Skrzypku na dachu". Jest pierwszą od lat absolwentką szkoły niemusicalowej - łódzkiej filmówki, która tak wspaniale odnalazła się w specyfice Teatru Muzycznego.

Marek Richter (solista) - za wspaniałą osobowość sceniczną i olbrzymie poczucie humoru, za popis aktorski i wokalny w wykreowanej niezwykłej, baśniowej postaci Lumiere - Pana Świecznika w musicalu "Piękna i Bestia" w reżyserii Macieja Korwina

W ramach kontyuacji zwyczaju przyznawania Baduszków - Aniołów Teatru Muzycznego i w tym roku otrzymli je:

Jolanta Arasimowicz (flecistka) - za siłę spokoju, profesjonalizm, zaangażowanie. Te cechy przejawiają się w jej codziennej pracy: zawsze skupiona, opanowana, gotowa na chwilę przed wszystkimi. Jednocześnie emanuje z niej pogoda ducha, która czyni ją wspaniałym współpracownikiem.

Józef Baranowski (kierownik pracowni budowy dekoracji) - za profesjonalizm zawodowy, za umiejętność przekazywania ogromnej wiedzy oraz za ciepło i pogodę ducha.

Renia Gosławska (aktorka) - Anioł tego Zespołu. Jest niczym wulkan energii , pełna pasji i zaangażowania, którym zaraża wszystkich, z którymi pracuje. Ogrom chęci czynienia dobra na każdym polu przekłada na czyny. Gotowa na każdym kroku nieść pomoc i działać. Stworzyła chór "Szkoda Gadać" sławiący historię dzieła Danuty Baduszkowej z okazji naszego Jubileuszu, wakacje poświęciła na pracę z dziećmi z domu dziecka podczas akcji "Lato w Teatrze", z młodzieżą Teatru Junior realizuje nowe projekty, pomaga ubogim w schroniskach dla bezdomnych organizując dla nich zbiórki odzieży i przedmiotów codziennego użytku. A to tylko wycinek z minionego sezonu. Ale przede wszystkim jest wspaniałą koleżanką, z którą doskonale pracuje się na scenie.

Katarzyna Malinowska (specjalista ds. sprzedaży biletów i obsługi widzów) - Anioł z wielkim sercem i ogromną cierpliwością: w kontaktach z Widzami i Współpracownikami. Słychać, że się uśmiecha odbierając telefon w kasie. Wszędzie jej pełno, kocha swój Teatr i z zaangażowaniem zaprasza widzów.

Stefan Markiewicz (oświetleniowiec) - za zaangażowanie oraz pozytywne "zakręcenie" na punkcie musicali i niezliczone obecności na spektaklach, szczególnie kameralnych, naszego Teatru.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji