Artykuły

Światowa łódzka PWSFTViT

W żadnej innej polskiej uczelni studenci-aktorzy i studenci-filmowcy nie mają tak bliskich kontaktów ze studentami kształconymi w zawodach filmowych jak u nas. Bardzo rzadko taka sytuacja ma miejsce na innych światowych uczelniach aktorskich czy filmowych - rektor Robert Gliński o PWSFTViT.

Tylko u nas...

Wszystkie prowadzone przez naszą uczelnię kierunki studiów i specjalności są w zasadzie unikatowe, jak każde zresztą studia artystyczne. Unikatowość, na przykład, naszych studiów aktorskich polega na ich bezpośrednim związku ze studiami reżyserii filmowej, filmowymi studiami operatorskimi czy produkcyjnymi. Możliwość takiej bezpośredniej wzajemnej współpracy to także szansa dla reżyserów i operatorów filmowych. W żadnej innej polskiej uczelni studenci-aktorzy i studenci-filmowcy nie mają tak bliskich kontaktów ze studentami kształconymi w zawodach filmowych jak u nas. Bardzo rzadko taka sytuacja ma miejsce na innych światowych uczelniach aktorskich czy filmowych. Prowadzimy także rozbudowane i wyspecjalizowane studia w dziedzinie zawodów związanych z organizacją produkcji sztuki filmowej, organizacją produkcji mediów cyfrowych, fotografią, montażem, realizacją programów dziennikarskich, animacją filmową i filmowymi efektami specjalnymi. Wszystkie te kierunki i specjalności mają w zasadzie charakter unikatowy.

W przyszłości szkoła planuje...

Intensywnie pracujemy nad otwarciem stacjonarnych dwuletnich studiów magisterskich na kierunku scenografia filmowa. Otwarcie studiów w tej specjalności będzie to niejako uzupełniającym, kompleksowym zamknięciem całego obszaru kształcenia na kierunkach i w specjalnościach związanych z zawodami filmowymi.

W tym roku rozpoczniemy ważną inwestycję, budowę Centrum Nowych Mediów. Na tę inwestycję dostaliśmy znaczne pieniądze z unijnych funduszy europejskich, którymi dysponuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na strategiczne inwestycje w wyższym szkolnictwie artystycznym. Zbudowanie i uruchomienie centrum otworzy uczelni nowe możliwości nowoczesnego kształcenia w dziedzinie rozwijających się mediów cyfrowych.

Najbardziej zależy Wam na...

W tym roku akademickim od października ruszają studia stacjonarne w specjalności scenariopisarstwo. Będą to studia trzyletnie, zakończone dyplomem licencjata. Dotychczas prowadziliśmy w tej specjalności studia niestacjonarne w Warszawie. Scenariuszowe studia stacjonarne będą prowadzone w naszej uczelni w Łodzi i w ten sposób stworzą nową, ważną jakość i jednocześnie spójność w kształceniu reżyserów filmowych poprzez stworzenie obu stronom - reżyserom i scenarzystom - okazji do twórczej współpracy. Egzaminy wstępne w końcu czerwca tego roku.

Tylko po studiach u nas w przyszłości możesz

Nasza uczelnia jest uczelnią artystyczną, więc problem ewentualnego zatrudnienia kończących studia, a w szczególności zatrudnienia ich w Łodzi, nie dotyczy naszych absolwentów w takim samym stopniu, w jakim może dotyczyć absolwentów innych uczelni z uwagi na szczególny jednak charakter zawodów artystycznych. Są w Łodzi teatry, studia filmowe, filie stacji telewizyjnych, lokalne telewizje kablowe itp., i od talentu absolwentów, ich przedsiębiorczości oraz od potrzeb drugiej, zatrudniającej strony zależą możliwości stałego czy okresowego zatrudnienia naszych absolwentów. Takie zawody jak montaż cyfrowy, fotografik, scenarzysta czy operator cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem mediów publicznych i prywatnych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji