Artykuły

Radom. Nagrody IV Tygodnia Sztuk Odważnych

Decyzją publiczności, za najlepszy tekst festiwalu nowej dramaturgii - IV Tydzień Sztuk Odważnych, który odbył się w Teatrze Powszechnym w dniach od 7 do 10 grudnia, uznano "Rozmowy nocą" Karoliny Szymczyk.

Nagrodę "Słowa Ludu" otrzymała: Małgorzata Owsiany za dramat "Cesarskie cięcie" oraz Julita Grodek za dramat "Ojciec nasz".

Karolina Szymczyk

Autorka urodzona w 1977. Mieszka w Warszawie. Reżyser, tłumacz, dramaturg. W 2002 r. ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie na Wydziale Reżyserii. Autorka scenariuszy i etiud filmowych (m.in. scenariusz opublikowany w miesięczniku "Twój styl" nr 10 2004, cykl "Głośne historie kobiet"). Wyreżyserowała następujące przedstawienia: "The treatment" Crimpa , Teatr Ludowy w Krakowie (1999); "Bez czułości" McIntyre, Stara Prochownia w Warszawie (dyplom), (2000 r.); "Pan Kolpert" - D.Gieselman, Stara Prochownia w Warszawie (2001 r.);"Lament" - K. Bizio Stara Prochownia (2002r. ); "Lekcja Panny Margaridy" R. Athaydem, Stara Prochownia (2003 r.); "Ich siedmioro" P.Vogel, Stara Prochownia, (2004 r.)

Małgorzata Owsiany

Tłumaczka, autorka scenariuszy filmowych, dramaturg, dziennikarka. Mieszka w Łomiankach. W 1996 roku zrealizowano w teatrze Polskiego Radia jej pierwszy dramat pt "Pepi". W 1997 r. scenariusz spektaklu teatru telewizyjnego pt. "PERŁA", zrealizowany został pzez I program Teatru TV (reż. Piotr Mikucki). W 2003 r. wg jej scenariusza został zrealizowany film "Powiedz to Gabi" w reżyserii Rolanda Rowińskiego. W 2004r. Zrealizowano w TVP film dokumentalny "Siostry" wg jej scenariusza. Współzałożycielka grupy G8. Dramat "ZASTĘPSTWO" zdobył w 2001r. wyróżnienie w konkursie Dialogu na festiwalu Eurodrama 2002 we Wrocławiu. Sztuka "Komponenty" zdobyła nagrodę dziennkarzy w III edycji Tygodnia Sztuk Odważnych w Radomiu, zealizowana została: w: Warszawie w 2004 w ramach warszawskiego Tryptyku Teatralnego w reżyserii Jacka Papisa, w Teatrze Starym w ramach festiwalu Baz@rt.fr w październiku 2004 r. W ramach wyróżnienia wejdzie do repertuaru Starego Teatru w Krakowie. Sztuka została także zaprezentowana w Laboratorium przy teatrze Narodowym w Warszawie.

Julita Grodek

urodzona w 1968r. tłumaczka z języka angielskiego, lektor. Mieszka w Warszawie. Ukończyła studia w Nauczycielskim Kolegium Języka Angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie pracuje jako tłumacz literatury pięknej i lektor. Współpracuje z agencją teatralną ADIT Debiut pisarski: " Opowiadania ze Starego Domu" 2000 r. Rok później zadebiutowała w radiu słuchowiskiem dla dzieci. Publikuje artykuły z dziedziny alternatywnych metod nauczania. Książki w jej przekładzie dotyczące kultury, filozofii i tradycji Indii, oraz Tybetu ukazały się nakładem wydawnictw Amber, Mudra i Mandala. ). Od 2003 r. współpracuje z teatrem studenckim "Teatrino" ( przy łódzkiej PWST ) jako autorka krótkich form scenicznych. W marcu 2004 uczestniczyła jako dramaturg w II edycji warsztatów z udziałem studentów łódzkiej PWST "Dramat w Procesie Rozwoju". Warsztaty zakończyły się prezentacją w Teatrze Studyjnym w Łodzi.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji