Artykuły

Katowice. Muzeum Klossa otwarte

Stanisław Mikulski [na zdjęciu] wraz z Emilem Karewiczem w sobotę uroczyście otwarli Muzeum Hansa Klossa w Katowicach. - Kiedy pierwszy raz usłyszałem o tej inicjatywie, pomyślałem, że to kompletne szaleństwo - mówił w czasie uroczystości filmowy Kloss.

Siedzibę muzeum przy ul. Gliwickiej 6 oblegały w sobotę tłumy. Oprócz głównych bohaterów serialu przyjechały również występujące w "Stawce większej niż życie" Barbara Brylska (Inga z odcinka "Spotkanie") i Aleksandra Zawieruszanka (Edyta).

Muzeum wymyślił i stworzył prywatny inwestor Piotr Owcarz. - Kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy dwa lata temu, w ogóle w taki pomysł nie uwierzyłem. Później potakiwałem przez grzeczność. Kiedy jednak Owcarz powiedział, że ma już budynek i sprowadza pierwsze eksponaty, zrozumiałem, że takie muzeum naprawdę powstaje - mówił zachwycony Mikulski.

Miejsce jest już otwarte dla wszystkich zwiedzających. Za 15 zł (10 zł kosztuje bilet ulgowy) można obejrzeć woskowe figury Klossa i Brunnera, fotografie z planu filmowego czy atrapy broni. Wszystko we wnętrzach stylizowanych na czasy II wojny światowej. W muzeum działa też kawiarenka wyglądająca jak serialowa Cafe Ingrid. - To muzeum pokazuje, jak duży jest fenomen "Stawki...", jak wielki jest kult wokół tego serialu. To prawdziwa ikona naszej popkultury - mówi Owcarz.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji