Artykuły

Katowice. Otwarcie Muzeum Hansa Klossa

Można w nim podziwiać figury woskowe Klossa i Brunnera, poczuć atmosferę planu filmowego i obejrzeć serialowe eksponaty. Prezentowane są też nagrody twórców serialu, komiksy, książki, kasety, płyty, nuty i wiele innych oryginalnych w większości eksponatów.

Oficjalne otwarcie muzeum z udziałem Stanisława Mikulskiego i Emila Karewicza [na zdjęciu] w południe. Dla zwiedzających muzeum czynne będzie od jutra, od godziny 10.

Muzeum ukazujące fenomen "serialu wszech czasów" ma być też miejscem spotkań ludzi kultury z sympatykami "Stawki większej niż życie". W stylizowanej na lata 40. XX wieku Café Ingrid można będzie wypić między innymi kawę i nabyć cygaro Brunnera, a w stylowym sklepiku kupić mnóstwo gadżetów i wydawnictw związanych ze "Stawką większą niż życie".

Pomysłodawcą i twórcą Muzeum Hansa Klossa, mieszczącego się w Katowicach przy ulicy Gliwickiej 6, jest Piotr Owcarz. Przy powstawaniu Muzeum współpracowali między innymi: reżyserzy serialu Andrzej Konic i Janusz Morgenstern; scenarzyści "Stawki większej niż życie" Zbigniew Safjan i Andrzej Szypulski; aktorzy Stanisław Mikulski i Emil Karewicz, oraz autor muzyki Jerzy Matuszkiewicz. Muzeum powstało by ukazać fenomen popkulturowy, jakim jest postać Hansa Klossa i w odpowiedni sposób zaakcentować jego znaczenie dla polskiej kultury masowej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji