Artykuły

Wrocław. Rozmowa sezonowa z Michałem Chorosińskim w Polskim

Teatr Polski zaprasza dziś do Strefy Teatru. Bohaterem kolejnej Rozmowy sezonowej będzie aktor Michał Chorosiński (na zdjęciu).

Celem spotkań w Strefie Teatru jest przybliżenie publiczności twórców wrocławskiego Teatru Polskiego. W czasie rozmów z reżyserami, dramaturgami i aktorami można poznać motywy ich artystycznych wyborów, metody pracy i poglądy. Strefy teatru usyuowane będą w różnych miejscach Wrocławia, m.in. w księgarniach i klubach.

Od stycznia 2009 w cyklu Rozmowy sezonowe pojawiąją się twórcy wrocławskiej sceny, którzy od kilku sezonów stanowią o charakterze tego miejsca. Cykl prowdzi redaktorka "Notatnika Teatralnego" Marzena Sadocha. Tradycyjnie pod koniec sezonu rozmowy sezonowe z zespołem aktorskim w teatrach prowadzi dyrekcja, zapraszając do pracy w kolejnym sezonie lub dziękując za dalszą współpracę. W czasie naszych spotkań z aktorami Rozmowy sezonowe prowadzi publiczność, ponieważ pamiętamy, że to właśnie licznie odwiedzający nasz teatr widzowie dokonują najważniejszych wyborów.

Dziś kolejnym bohaterem Strefy teatru będzie Michał Chorosiński (ur. 1975). Jest absolwentem PWST w Krakowie i już na początku swojej kariery spotkał się w pracy z ważnymi twórcami polskiego teatru: Mikołajem Grabowskim (Prorok Ilja, PWST Kraków, 1998) i Pawłem Miśkiewiczem (Pułapka, PWST Kraków, 1999). Był związany z Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu (Krwawe gody, 1999), grał na scenie Teatru STU w Krakowie (Cudowny naszyjnik, 2001) i Wrocławskiego Teatru Współczesnego (Piosenki pana Bérangera, 2000; Przytuleni, 2005). We Wrocławiu można było zobaczyć go również na scenach muzycznych: w Teatrze Muzycznym Capitol (Opera za trzy grosze, 2002) i Teatrze Piosenki (Dzieci Solidarności, 2005). Publiczność teatralna na pewno pamięta jego role w niegranym spektaklu Teatru Polskiego wariacje bernhardowskie (2005) i Wszystkim Zygmuntom między oczy!!! (2006), którego pożegnalne przedstawienia odbędą się w połowie lutego 2009. Obecnie można go zobaczyć w roli Wędkarza w Śmierci podatnika na Scenie Kameralnej (w reżyserii Moniki Strzępki) i spektaklach Wiktora Rubina: Terrordrom Breslau, Cząstki elementarne i Lalka. W ostatniej premierze Teatru Polskiego, niekonwencjonalnie obsadzony w roli starego Rzeckiego, został zauważony przez recenzentów, którzy pisali o "żywiołowej roli" ("Gazeta Wyborcza") i zachwycali się, jak w "ułańskiej kurtce musztruje subiektów i ćwiczy defiladowy krok", "świetny Michał Chorosiński" ("Rzeczpospolita"). Szeroka publiczność zna go również z produkcji serialowych.

W lutym bohaterami Rozmów sezonowych będą Michał Majnicz (10.02.2009, klub Gumowa Róża, godz. 19:00) i Halina Rasiakówna (21.02.2009, kawiarenka salonu Empik na wrocławskim Rynku, godz. 17:00).

Spotkanie z Michałem Chorosińskim, piątek 30 stycznia, godz. 17:00, księgarni aKapitałka przy pl. Nankiera 17.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji