Artykuły

To jest bardzo współczesny pamiętnik

"Pamiętnik z powstania warszawskiego" w reż. Jerzego Bielunasa w PWST we Wrocławiu. Pisze Marta Wróbel w Polsce Gazecie Wrocławskiej.

"Pamiętnik z powstania warszawskiego" - najnowszy spektakl studentów IV roku Wydziału Aktorskiego wrocławskiej PWST.

Pokazane na scenie wydarzenia sprzed 65 lat mogą być zadziwiająco aktualne - o ile mamy do czynienia z dobrym aktorstwem i ciekawym pomysłem na pokazanie tych wydarzeń w teatrze. Do tego trzeba dołożyć świetną muzykę i choreografię i mamy najnowszy spektakl studentów IV roku Wydziału Aktorskiego wrocławskiej PWST.

"Pamiętnik z powstania warszawskiego" w reżyserii Jerzego Bielunasa to dość wierna i dość ascetyczna sceniczna adaptacja książki Mirona Białoszewskiego. W przypadku tego przedstawienia to duża zaleta. Przede wszystkim dzięki prostocie, z jaką pokazano opowieść pisarza o 63 dniach powstania: przemocy i lęku, których doświadczył, i cierpieniu, które widział. Młodzi aktorzy są w swoich rolach bardzo prawdziwi.

Przez ponad godzinę opowiadają historię tragicznych wydarzeń w rytmie leniwych, triphopowych piosenek skomponowanych przez Mateusza Pospieszalskiego i zgodnie z choreografią precyzyjnie ułożoną przez Macieja "Glebę" Florka. Na brawa zasługuje też oszczędna, z grą świateł, scenografia Honoraty Mochalskiej i oprawa multimedialna spektaklu, przygotowana przez Piotra Jacyka. To bardzo spójne, dobre przedstawienie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji