Artykuły

Białystok. Nowe spektakle w Dramatycznym

Nowy rok w Teatrze Dramatycznym otworzył monodram "Jasiek" według tekstu Andrzeja Maleszki. Co jeszcze będziemy mogli obejrzeć na deskach Węgierki?

Na początku lutego "Pinokio" w reżyserii Piotra Dąbrowskiego. Spektakl nie doczekał się jesiennej premiery z powodu kłopotów finansowych teatru. "Pinokio" to jedna z najbardziej znanych pozycji literatury dla dzieci. Przygody drewnianego pajacyka, któremu wydłużał się nos pod wpływem kłamstw i jego twórcy stolarza Dżeppetto miały już wiele wersji, szczególnie filmowych. Ich teatralna odsłona zapowiada się bardzo widowiskowo. Wykonana z dbałością o szczegóły scenografia i różnobarwne kostiumy Katarzyny Gabrat oraz piosenki Andrzeja Jacobsona i muzyka Romualda Kozakiewicza. Premiera "Pinokia" 8 lutego.

Na początku kwietnia, w związku z rocznicą śmierci Jana Pawła II, premiera "Hioba". Jeden z dramatów Wojtyły zrealizuje Piotr Dąbrowski. Pod koniec miesiąca natomiast spektakl "Frankie i Johny". W filmie na podstawie tej sztuki pamiętne role zagrali Michelle Pfeiffer i Al Pacino. Z adaptacją teatralną zmierzy się natomiast Ewa Marcinkówna.

W połowie maja na deskach Dramatycznego pierwszy dramat Sławomira Mrożka - "Policja". Wyreżyseruje go Andrzej Zaorski. Obsady jeszcze nie ujawniono.

Ostatnią przed wakacjami premierą będzie najprawdopodobniej spektakl wyreżyserowany przez Piotra Ziniewicza (jego interpretacja "Konopielki" kilka lat temu wywołała poruszenie w szeregach Ligi Polskich Rodzin). Tym razem Ziniewicz zajmie się problemem gułagów.

A jeszcze w styczniu powraca "Lot nad kukułczym gniazdem", w którym gościnnie zagrała Maria Pakulnis. Trzy pierwsze spektakle już za nami, następne w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 19.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji