Artykuły

Kraków. Radek, Groteska i Łaźnia dla WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już w niedzielę. W Krakowie po raz kolejny dojdzie do pospolitego ruszenia - równo o godz. 15.30 na Rynku Głównym rozpocznie się specjalny koncert, do akcji włączyły się teatry Łaźnia Nowa i Groteska, a na okolicznościowej aukcji licytowany jest recital Janusza Radka.

- Startujemy już o godz. 15.30. Najpierw wystąpią: Sztywny Pal Azji, Skangur, formacja 4 Szmery z Bochni, Oddział Zamknięty i Renata Przemyk, a na końcu, o godz. 20, równo ze światełkiem do nieba, zespół Acid Drinkers - opowiada Radek Sepioł, zastępca kierownika działu produkcji Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Do tegorocznej akcji aktywnie włączyli się krakowscy artyści. Teatr Łaźnia Nowa cały dochód z niedzielnego spektaklu przekaże WOŚP. Swój recital na aukcję wystawił piosenkarz Janusz Radek - na razie najwyższa propozycja to 1009 zł. Już po raz drugi swój spektakl repertuarowy dla WOŚP wystawiła także Groteska. W zeszłym roku zwycięzcą okazał się mieszkaniec okolic Wrocławia - spektakl wylicytowano za 1009 zł. Wczoraj wieczorem stawka za tegoroczne przedstawienie - "Bajkę o Szewczyku" - wynosiła 609 zł. 188 miejsc na widowni zapełni zwycięzca, dzięki zaproszeniu którego bajkę obejrzą dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

- To najlepszy sposób na wsparcie WOŚP. Udaje nam się nie tylko przeznaczyć pieniądze na leczenie chorych maluchów, ale też pokazać za darmo niezwykły spektakl najmłodszym - mówi Olga Lany z biura promocji teatru.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji