Artykuły

Olsztyn. Sylwester z dwoma panami

Teatr im. Stefana Jaracza zaprasza dzisiaj o godz. 19 na spektakl "Starsi Panowie Dwaj - wespół w zespół". To premierowy pokaz widowiska w adaptacji i reżyserii Julii Wernio. Jutro, również o godz. 19, teatr zaprasza na premierę sylwestrową.

- W tych z pozoru kolorowych czasach gonitwy, napięcia, głupoty i kiczu medialnego, pełnego politycznej degrengolady, dyktatu masowego odbiorcy, fałszywej religijności i wyścigu szczurów szukam poezji, jakiejś kryjówki, gdzie przywita mnie uśmiech, dobroć, elegancja, dowcip i mądrość gospodarzy - mówi reżyserka. - W świecie Starszych Panów nikt nikogo nie obraża, nie promuje, tylko jest i na nas czeka.

Scenografka Elżbieta Wernio przedzieliła scenę na dwie części. Jedna jest czarno-białym salonem pana A. i pana B., druga romantycznym ogrodem. Obie przestrzenie i dwa światy nawzajem się przenikają. Efekt, dzięki użyciu sceny obrotowej, jest znakomity.

Przedstawienie nie jest tylko składanką piosenek, ale spektaklem z historią. Śpiewającym aktorom towarzyszy muzyka na żywo. W roli Starszych Panów występują Marian Czarkowski i Artur Steranko. Obok nich zobaczymy Alicję Kochańską, Katarzynę Kropidłowską, Wiesławę Niemaszek, Agnieszkę Pawlak, Sebastiana Badurka, Cezarego Ilczynę, Władysława Jeżewskiego, Marcina Kiszluka i Marcina Tyrlika.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji