Artykuły

Łódź. "Słońce w kuchni" wg Iwaszkiewicza w Nowym

W Teatrze Nowym trwają przygotowania do pierwszej w Nowym Roku premiery. Będzie to spektakl zrealizowany według opowiadania "Słońce w kuchni".

W tym roku mija siedemdziesiąta rocznica pierwszego wydania książki zawierającej dwa opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza "Słońce w kuchni" i "Anna Grazzi". Jubileusz jest doskonałą okazją do zaprezentowania pierwszego z opowiadań w teatralnej odsłonie.

Jarosław Iwaszkiewicz, jeden z najlepszych polskich pisarzy, budował w swoich utworach świat, w którym metafizyka łączyła się z fizycznością człowieka, a śmierć była nierozerwalnie związana z miłością. "Słońce w kuchni" to opowieść o Ivne, pięknej dziewczynie, której życie polega na przechodzeniu przez kolejne zdarzenia. Dziewczyna nie tworzy swej rzeczywistości, bo ona jej się po prostu przydarza. Przeniesione do teatru opowiadanie to studium braku tożsamości. Jego realizacją zajął się reżyser Marcin Brzozowski. Na scenie zobaczymy Ewę Łukasiewicz, Małgorzatę Skoczylas, Katarzynę Żuk, Dymitra Hołówko oraz studentów IV roku PWSFTviT - Dobromira Dymeckiego i Romka Krężela. Premiera w niedzielę, 18 stycznia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji