Artykuły

Olsztyn. Teatr przygotowuje premierę "Starsi panowie dwaj"

W 50. rocznicę powstania najsłynniejszego telewizyjnego Kabaretu Starszych Panów olsztyński teatr im. Stefana Jaracza przygotowuje spektakl z piosenkami Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego w reżyserii Julii Wernio.

Premiera przedstawienia, w którym role Starszych Panów zagrają Marian Czarkowski i Artur Steranko odbędzie się 30 grudnia. Sztuka wystawiona zostanie także w sylwestrowy wieczór w olsztyńskim teatrze.

Reżyser przedstawienia Julia Wernio powiedziała podczas konferencji w piątek, że spektakl nie ogranicza się wyłącznie do odśpiewania 31 piosenek wśród których są tak znane jak "Piosenka jest dobra na wszystko", "Na ryby" czy "Addio pomidory"

- To spektakl oparty o scenariusz kolejnych wieczorów, w których wywoływane będą postaci Pana A i Pana B, Kaloryny, Dosmucacza, Damy z piosenką czy Bladego - powiedziała Wernio.

Podkreśliła, że "dziś w z pozoru kolorowych czasach gonitwy, napięcia, głupoty i kiczu medialnego, pełnego politycznej degrengolady, dyktatu masowego odbiorcy, fałszywej religijności i wyścigu szczurów, ten spektakl jest poezją i kryjówką, gdzie obecny jest uśmiech, dobroć, elegancja, dowcip i mądrość

gospodarzy".

Podczas spektaklu wykorzystana będzie po raz pierwszy nowo wybudowana w olsztyńskim teatrze scena obrotowa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji