Artykuły

Łódź. Sylwester w teatrach

W ostatni wieczór roku zamiast rozsiadać się na kanapie podczas domowej imprezy, lepiej usiąść na widowni ulubionego teatru. Łódzkie sceny przygotowały programy sylwestrowe ze spektaklami komediowymi, koncertami i premierami.

Teatr Jaracza. Na dużej scenie Teatru Jaracza (ul. Jaracza 27) o godz. 19 będzie prezentowane "Poskromienie złośnicy", komedia o wojnie płci Williama Szekspira, wyreżyserowana przez Waldemara Zawodzińskiego. Na scenie można zobaczyć m.in. Ireneusza Czopa i Katarzynę Cynke. Wystąpi też Dorota Wójcik, która pokaże recital "New York, New York" ze szlagierami musicalowymi i ariami operetkowymi. Natomiast na małej scenie będzie królował Bronisław Wrocławski, który o godz. 19 wystąpi w kasowym monodramie "Seks, prochy i rock and roll" [na zdjęciu] Erica Bogosiana.

Teatr Nowy. W dużej sali (ul. Więckowskiego 15) o godz. 17.30 i 21 można obejrzeć romantyczną komedię "Wszystko z miłości" Alana Ayckbourna w reż. Jerzego Zelnika. To zabawna, ale zarazem gorzka komedia o tym, jak głęboko potrafi ranić uczucie i jak łatwo miłość może zniszczyć życie. Tymczasem w małej sali (ul. Zachodnia 93) o godz. 21 będzie grany monodram "Mój boski rozwód" według Geraldine Aron, w reż. Marka Pasiecznego. Małgorzata Skoczylas wcieli się w rolę szalonej kobiety po przejściach.

Teatr Powszechny. W wieczór sylwestrowy o godz. 20 Teatr Powszechny (ul. Legionów 21) pokaże "Wieczór kawalerski", komedię romantyczną Robina Hawdona w reż. Marcina Sławińskiego. Wystąpią: Marta Górecka, Magdalena Drewnowska, Karolina Łukaszewicz, Barbara Szcześniak, Janusz German, Andrzej Hausner i Michał Szewczyk.

Teatr Wielki (pl. Dąbrowskiego) organizuje galę sylwestrową "Przetańczyć całą noc..." z hitami operetkowymi i piosenkami w wykonaniu primadonny Grażyny Brodzińskiej oraz Edyty Ciechomskiej, Zbigniewa Maciasa, Witolda Matulki i Tadeusza Szlenkiera. Galę poprowadzi Bogusław Kaczyński. Pierwszy koncert rozpocznie się o godz. 19, drugi o godz. 22.30. Bilety: 170, 190, 230 zł.

Teatr Muzyczny przygotuje obchody ostatniego dnia roku wspólnie z filharmonią. W sali koncertowej przy ul. Narutowicza 20/22 można obejrzeć inscenizowane wykonanie opery buffo "Wielka Księżna Gérolstein" Jacquesa Offenbacha w reż. Tomasza Koniny. W roli tytułowej Jolanta Gzella. Bilety: 90, 120 i 150 zł.

Teatr Arlekin (ul. 1 Maja 2) obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia. W wieczór sylwestrowy organizuje jubileuszowy bal dla obecnych i byłych pracowników. Na otwarte świętowanie sylwestra zaprasza 28 grudnia o godz. 19 premierą "Opery za trzy grosze" Bertolta Brechta w reż. Waldemara Wolańskiego. To pierwsza premiera teatru w tym sezonie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji