Artykuły

Kielce. "Bóg" Allena i Jandy w KCK

Teatr Polonia wystąpi gościnnie w Kieleckim Centrum Kultury. Zespół z Warszawy pokaże swój najnowszy spektakl "Bóg" [na zdjęciu] Woody Allena w reżyserii Krystyny Jandy. W rolach głównych zobaczymy Marię Seweryn, Piotra Machalicę oraz Cezarego Żaka.

Dwóch Greków zastanawia się nad zakończeniem sztuki zgłoszonej do konkursu dramatycznego w starożytnych Atenach. Po chwili jednak okazuje się, że doskonale zdają oni sobie sprawę z tego, iż są tylko postaciami scenicznymi w sztuce napisanej przez kogoś innego, granej właśnie na scenie...

"Bóg" to zabawa konwencjami, z zaskakującymi przejściami między fikcją sceny a rzeczywistością, między aktorami a publicznością. To spektakl z humorem wydobywający nieprawdopodobny absurd otaczającego nas życia. - To wielka zabawa teatralna. Mężczyźni grają kobiety, kobiety mężczyzn. W tej konwencji mieści się wszystko. Możemy kpić, śmiać się i cieszyć tym tekstem i tymi żartami z teatru i jego misji, biorąc dużo powietrza w płuca, bez skrępowania, zahamowań - mówi o spektaklu Krystyna Janda.

Teatr Polonia pokaże w sobotę w Kielcach dwa spektakle: o godz. 16.30 i 19.30. Bilety w cenie 50, 70 i 90 zł do kupienia w kasie KCK.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji