Artykuły

Wrocław. Konferencja "Grotowski: co było, co jest..."

Troje byłych członków legendarnego Teatru Laboratorium: Ludwik Flaszen, współzałożyciel i kierownik literacki, oraz aktorzy Rena Mirecka i Zygmunt Molik będą gospodarzami konferencji z okazji 10. rocznicy śmierci Jerzego Grotowskiego (12-15 stycznia 2009).

Zobaczymy wystawę fotograficzną "Apocalypsis cum figuris", filmy o Teatrze Laboratorium, spotkamy się z Peterem Brookiem i jego książką "Teatr jest tylko formą. O Jerzym Grotowskim". W dniu śmierci twórcy teatru (14 stycznia) swój koncert poświęcą mu artyści z Senegalu. Konferencję zatytułowano "Grotowski: co było, co jest. I co jest do zrobienia".

Na przełomie marca i kwietnia najważniejszym akcentem będzie wręczenie Europejskiej Nagrody Teatralnej, którą odbierze polski reżyser Krystian Lupa. Natomiast nagrodę "Nowa Rzeczywistość w Teatrze", której ubiegłorocznym laureatem jest między innymi Krzysztof Warlikowski, w tym roku odbiorą: Guy Cassiers (Holandia), Pippo Delbono (Włochy), Rodrigo Garcia (Hiszpania), Arpad SchilUng (Węgry) oraz Francois Tanguy i Theatre du Radeau z Francji. Najbardziej oczekiwanym punktem obchodów będzie festiwal najwybitniejszych twórców światowego teatru. W czerwcu zobaczymy spektakle: Roberta Bacciego, Eugenia Barby, Piny Bausch, Petera Brooka, Alvisa Hermanisa, Richarda Schechnera, Tadashiego Suzuki, Theodorosa Terzopoulosa i polskich twórców: Krystiana Lupy, Krzysztofa Warlikowskiego i Włodzimierza Staniewskiego.

Na zdjęciu: Jerzy Grotowski (1933-1999)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji