Artykuły

Warszawa. Premiera "Kochanków z sąsiedztwa" Konsekwentnych

Teatr Konsekwentny przygotowuje spektakl o seksie. Sztuka nosi tytuł "Kochankowie z sąsiedztwa" i pokazywany będzie w Starej Prochoffni.

Miłość fizycznajest tylko pretekstem do przyjrzenia się związkom i relacjom międzyludzkim panującym wśród współczesnych młodych ludzi nastawionych na karierę i zarabianie pieniędzy.

To historia szóstki 30-latków, ludzi z wykształceniem, pracujących na dobrych stanowiskach w dużych korporacjach. Wydaje się im, że są szczęśliwi. Mało tego, myślą, że potrafią to szczęście ofiarować innymi. I choć na pierwszy rzut oka ich spotkania towarzyskie wydają się być zupełnie normalne, pod powierzchnią kryją się wyrachowanie i egoizm.

- W tej historii nie jest istotne, kto j est z kim i kto z kim akurat ma romans. Sztuka jest wnikliwym spojrzeniem na współczesnych młodychludzi: egoistycznych, często podłych, niemiłych, którzyjednocześnie są niezadowoleni ze swojego życia. Nie są szczęśliwi sami ze sobą, tym bardziej więc nie potrafią uszczęśliwić drugiej osoby - tłumaczy Marlena Moździńska z Teatru Konsekwentnego.

Spektakl powstał na podstawie amerykańskiego filmu z 1998 roku "Your Friends and Neighbours" w reżyserii Neila La Buta. Na ekranie mogliśmy oglądać m.in. Aarona Eckharta, Bena Stillera i Nastassję Kinski. Adam Sajnuk zaprosił do współpracy m.in. Aleksandrę Popławską, Kamilę Kurkowską i Bartosza Adamczyka. Wspólnie stworzyli komedię, która chwilami przeradza się w dramat.

KOCHANKOWIE Z SĄSIEDZTWA TEATR KONSEKWENTNY

reż. Adam Sajnuk

Stara Prochoffnia

ul. Boleść 2

pokaz przedpremierowy:

6.12 godz. 19.15

bilety: 30-35 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji