Artykuły

Poznań. Trans-opera Możdżera w Nowym

Premiera trans-opery "Sen nocy letniej" Wiliama Szekspira przygotowywana jest w poznańskim Teatrze Nowym. Spektakl wyreżyseruje Wojciech Kościelniak. Muzykę stworzył Leszek Możdżer (na zdjęciu).

Będzie to kolejna wspólna realizacja "Snu nocy letniej" Wojciecha Kościelniaka i Leszka Możdżera po spektaklu w Teatrze Muzycznym w Gdyni i realizacji ze studentami krakowskiej szkoły teatralnej.

- Zobaczyłem szkołę krakowską na festiwalu szkół teatralnych i zapragnąłem to wspaniałe przedstawienie przenieść do Poznania. To jest pierwsze muzyczne przedstawienie, które zobaczymy w tym sezonie i pierwsze prawdziwe muzyczne przedstawienie jakie w ogóle zobaczymy w Poznaniu - powiedział w piątek na konferencji prasowej Janusz Wiśniewski, dyrektor Teatru Nowego.

Reżyser spektaklu stwierdził, że przedstawienie jest zabawą na temat Szekspira. - Sam fakt, że jest to jest śpiewanie Szekspira stanowi duże wyzwanie. Ta wersja będzie się nieco różniła od wersji krakowskiej. Przystosowujemy ją do tego miejsca. Poznańska publiczność zobaczy w trakcie spektaklu niektórych aktorów z krakowskich realizacji, którzy obecnie pracują w poznańskim teatrze - powiedział Kościelniak.

Jak dodał, "Snem nocy letniej" chciał odejść od spektakli muzycznych robionych bądź to w tradycyjnej formie jaką jest opera i operetka, bądź w stylu amerykańskiego musicalu.

Kościelniak przyznał, że pracuje nad innymi muzycznymi adaptacjami wielkiej literatury. We Wrocławiu powstanie wersja "Idioty" F. Dostojewskiego, zaś w Teatrze Muzycznym w Gdyni - "Lalka" B. Prusa.

Premiera spektaklu "Sen nocy letniej" zaplanowana jest na 29 listopada.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji