Artykuły

Wrocław. Strefa teatru w Kapitałce

Listopadowa Strefa teatru zagości w księgarni Kapitałka (pl. Nankiera 17). Do rozmowy o "Dziadach. Ekshumacji" Teatr Polski zaprasza we wtorek, 18 listopada o g. 19. Gośćmi Strefy teatru będą Paweł Demirski, autor "Dziadów. Ekshumacji", "Śmierci podatnika", aktorki Alicja Kwiatkowska, Agata Skowrońska i kierownik literacki Teatru Polskiego we Wrocławiu Piotr Rudzki.

Paweł Demirski - jeden z najbardziej znanych i docenianych dramaturgów młodego teatru w Polsce.Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczestniczył w programie International Residency. Podczas londyńskiego stypendium w Royal Court Theatre brał udział w zajęciach Martina Crimpa, Harolda Pintera i Petera Gilla. W latach 2003-2006 był kierownikiem literackim Teatru Wybrzeże w Gdańsku, w którym rozpoczął projektt artystyczno-społecznego pod hasłem Szybki Teatr Miejski. Jest autorem dramatów: "Nieprzytomnie", "Skurwysyny", "wBOGAMGNIENIU", "From Poland with love" (realizacje w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku w reż. Michała Zadary, 2005, i w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie w reż. Piotra Waligórskiego, 2006), "Wałęsa. Historia wesoła, a ogromnie przez to smutna" (Teatr Wybrzeże w Gdańsku, reż. M. Zadara, 2005), "Kiedy przyjdą podpalić dom, to się nie zdziw" (Teatr Wybrzeże w Gdańsku, reż. Romuald Wicza-Pokojski, STM, 2006), "Dziady. Ekshumacja" wg Dziadów Adama Mickiewicza (Teatr Polski we Wrocławiu, reż. Monika Strzępka, 2007), bulwarówka polityczna Był sobie "Polak Polak Polak i diabeł". (Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, reż. M. Strzępka, 2007; nagroda za najlepszy tekst premierowy, VI Międzynarodowy Festiwal Prapremier w Bydgoszczy, 2007) oraz "Śmierć podatnika" (Teatr Polski we Wrocławiu, reż. Monika Strzępka, 2007).

Kolejne spotkanie odbędzie się w poniedziałek 8.12.2008 o godz. 19:00 w klubie Gumowa Róża (ul. Wita Stwosza 32). Tym razem publiczność spotka się tam z aktorami spektaklu "Zaśnij teraz w ogniu". Udział zapowiedział m.in. aktor Teatru Polskiego Mirosław Haniszewski.

Spotkania poprowadzi redaktorka "Notatnika Teatralnego" Marzena Sadocha.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji