Artykuły

Bydgoszcz. Grand Prix Festiwalu Prapremier dla "Ifigenii. Nowej tragedii"

Jury VII Festiwalu Prapremier Bydgoszcz 2008 w składzie: Anna Schiller, Jan Buchwald, Krzysztof Mieszkowski, po obejrzeniu czternastu przedstawień konkursowych, na posiedzeniu końcowym w dniu 12 października 2008 roku postanowiło przyznać:

Wyróżnienie aktorskie w wysokości 2 000 zł. Sławomirowi Maciejewskiemu za rolę Bernarda z Clairvaux w spektaklu "In Extremis" Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Nagrodę ufundowało Radio PIK.

Trzy równorzędne nagrody aktorskie: każda w wysokości 2 500 zł:

Beacie Bandurskiej za role w spektaklach: "Witaj/Żegnaj" oraz "Nordost" Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy;

Annie Radwan za rolę Klitajmnestry w spektaklu "Ifigenia. Nowa tragedia według Racine'a" Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie;

Adamowi Nawojczykowi za rolę w spektaklu "Blogi.pl" Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Nagrodę w wysokości 6 500 zł. Janowi Klacie (reżyseria), Justynie Łagowskiej (scenografia), oraz zespołowi aktorskiemu za spektakl "Witaj/Żegnaj" Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy.

GRAND PRIX VII Festiwalu Prapremier Bydgoszcz 2008, w wysokości 10 000 zł, spektaklowi "Ifigenia. Nowa tragedia według Racine'a" w reżyserii Michała Zadary Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

na zdjęciu: Anna Radwan-Gancarczyk w "Ifigenii. Nowej tragedii (według Racine'a)"

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji