Artykuły

Tarnów. Laureaci Talii

Jury w składzie Sławomira Łozińska - przewodnicząca i członkowie Lech Raczak, Jan Kozikowski, Paweł Moszumański, Łukasz Maciejewski, pragnie podkreślić, że zaproponowana na festiwalu formuła komedii teatralnej okazała się bardzo pojemna. Mieliśmy przyjemność obejrzenia adaptacji klasyki, współczesną dramaturgię, spektakle muzyczne i monodram. Wszystkie spektakle były zaś intrygującą próbą wymagającej rozmowy z widzem" - brzmi oficjalny komunikat jury.

Jury po obejrzeniu wszystkich przedstawień Talia Off i konkursu głównego postanowiło przyznać następujące nagrody:

- Grand Prix Talia Off, statuetkę (autorstwa Ewy Fleszar) i nagrodę pieniężną w wysokości 2.000 zł ufundowaną przez Firmę Marketingową Hektor, otrzymuje Teatr KTO za przedstawienie "ATRAMENT DLA LEWORĘCZNYCH" Krzysztofa Niedźwiedzkiego

- W konkursie głównym jury postanowiło przyznać sześć równorzędnych nagród, każda w wysokości 1666.66 zł ufundowanych przez Marszałka Województwa Małopolskiego i Prezydenta Miasta Tarnowa, następującym twórcom i spektaklom:

Nagroda dla Katarzyny Dworak i Pawła Wolaka za tekst, reżyserię i role aktorskie w przedstawieniu "SAMI" Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy.

Nagroda dla Teatru Polskiego w Poznaniu za przedstawienie "BOBOK" na podstawie opowiadań Fiodora Dostojewskiego.

Nagroda dla Teatru Nowego w Zabrzu za przedstawienie "TUTAM" Bogusława Schaeffera .

Nagroda dla Jarosława Tumidajskiego za reżyserię przedstawienia "CZERWONE KOMETY" w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Nagroda aktorska dla Anity Poddębniak za rolę Maryni w przedstawieniu "SAMI".

Nagroda aktorska dla Mirosława Neinerta za rolę Feliksa Rzepki w przedstawieniu "KOLEGA MELA GIBSONA" Tomasza Jachimka z Teatru KOREZ

- Grand Prix XII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2008

Statuetkę Talii (autorstwa Ewy Fleszar) oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10.000 zł ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymuje Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy za przedstawienie "SAMI" [na zdjęciu] Katarzyny Dworak i Pawła Wolaka w reżyserii autorów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji