Artykuły

Kielce. Nowy sezon teatralny u Żeromskiego

Pięć premier - m.in. "Kartotekę" Tadeusza Różewicza i "Małego Księcia" Saint-Exupery'ego - zapowiada na nowy sezon w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach dyrekcja tej sceny.

Na afiszu pojawią się oprócz tego sztuki, które zyskały duże uznanie widzów w minionym sezonie - m.in. "Trans-Atlantyk" Witolda Gombrowicza, "Bolero" Pavla Kohouta, "Griga" wg Antoniego Czechowa i "Choinka u Iwanowów" - poinformował we wtorek na konferencji prasowej dyrektor teatru Piotr Szczerski.

Zaplanowaną na koniec września premierę "Zabaw na podwórku" według izraelskiej autorki Edny Mazya, sztukę o kontrowersyjnym obcowaniu płciowym, wyreżyseruje Julia Wernio. Z kolei Piotr Sieklucki zaprezentuje w październiku - na podstawie pięciu austriackich jednoaktówek Herberta Bergera - współczesną komedię mieszczańską "Nocą na pewnym osiedlu".

Piotr Andrzejak podjął się wystawienia w Kielcach słynnej "Kartoteki" Różewicza, natomiast Bogdan Hussakowski wyreżyseruje "Rzecz o kobiecie" - oparte na klasyce teatralnej przedstawienie, złożone z tekstów starożytnych, molierowskich i bliższych czasom współczesnym - powiedział Szczerski.

On sam - jak ujawnił - przygotuje z aktorami inscenizację "Małego Księcia", która będzie jednak spektaklem adresowanym do osób dorosłych. Muzykę do tego przedstawienia skomponował Seweryn Krajewski - zaznaczył Szczerski.

Kielecki teatr pokaże w październiku w Radomiu - na festiwalu sztuk gombrowiczowskich - nagrodzony w czerwcowym plebiscycie kieleckiej publiczności "Trans-Atlantyk" w reż. Piotra Siekluckiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji