Artykuły

Sopot. Premiera sztuki Pintera w Atelier

Tegoroczne, już piętnaste Lato Teatralne w Teatrze Atelier rozpocznie niezwykła premiera - "Z prochu powstałeś" Harolda Pintera. W spektaklu wystąpi para znanych gdańskich aktorów, od lat związanych z sopocką sceną przy plaży - Joanna Bogacka i Krzysztof Gordon [na zdjęciu].

- Harold Pinter to autor, który po Szekspirze jest najczęściej wystawianym autorem anglojęzycznym na świecie - mówi reżyser spektaklu, André Ochodlo. - Wszystkie jego sztuki tłumaczone są w wielu językach, grane sana wielu scenach. "Z prochu powstałeś" to jednoaktówka rzadko prezentowana na polskiej scenie, ale chyba najbardziej głęboka, intensywna sztuka noblisty. Niektórzy krytycy twierdzą wręcz, że to jedno z największych dzieł literatury dramatycznej. Sam Pinter pisał o niej tak: "Dobrze porozumiewamy się między sobą tylko milcząc. Poprzez to, czego nie wypowiemy głośno. Jedyne, co ma miejsce w naszym porozumieniu to ucieczka i rozpaczliwy manewr, aby nic o sobie nie powiedzieć. Boimy się prawdziwej komunikacji. Ingerencja drugiego człowieka w nasze życie budzi strach. Pokazywać innym naszą wewnętrzną biedę jest dla nas nie do przyjęcia."

Na scenie bezdzietne małżeństwo. Oboje około pięćdziesiątki. Obserwujemy jeden bardzo decydujący wieczór z ich życia, czas, gdy mężczyzna dowie się, że jego żona przeżywa jakiś głęboki, egzystencjalny dramat.

Premiera, co prawda, dopiero 6 lipca. Ale już 3 (g. 19.30) i 4 (g.18) lipca odbędą się otwarte próby generalne. To gratka dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na kupienie biletów. Cena wejściówek na otwarte próby generalne to 20 zł, ale jak zapewnia, życzliwy teatromanom, szef teatru André Ochodlo - "Nikogo przed drzwiami nie zostawimy"...

Sopot, 3-4 lipca, g. 19.30 i 18.00, Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, ul. Mamuszki 2 (obok Grand Hotelu).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji