Artykuły

Warszawa. Dziś premiera "Grubych ryb" w Polonii

Na scenie prawdziwi mistrzowie: Ignacy Gogolewski, Sławomir Orzechowski, Artur Barciś, Cezary Żak 28 czerwca premiera komedii "Grube ryby" [na zdjęciu]Michała Bałuckiego w reżyserii Krystyny Jandy na deskach warszawskiej Polonii.

Cóż, można tylko pozazdrościć, bo scena kierowana przez Krystynę Jandę będzie czynna również w lipcu, a dzisiejsza premiera zapowiada się na prawdziwy wakacyjny hit.

"Grube ryby", napisane w 1881 roku przez Michała Bałuckiego, to zabawna komedia charakterów. Akcja rozgrywa się w wiejskiej posiadłości emeryta Onufrego Ciaputkiewicza (Ignacy Gogolewski), w której goszczą dwaj starzy kawalerowie: Wistowski (Sławomir Orzechowski, Cezary Żak) i Pagatowicz (Artur Barciś). Majętni panowie są wielkimi przeciwnikami ślubów.

Kawalerowie świetnie bawią się w domu Ciaputkiewicza, ale ich sielankę zakłóca przyjazd wnuczki gospodarza Wandy (Małgorzata Kocik) oraz jej koleżanki Heleny (Justyna Kulig). Panienki - jak się wydaje - tylko czyhają na takie "grube ryby" z grubymi portfelami i będą chciały skusić panów do ożenku. W miłosną intrygę włączy się także Ciaputkiewicz, ale - jak się okaże - swatanie nie jest jego najmocniejszą stroną.

Michał Bałucki "Grube Ryby", reż. Krystyna Janda, Teatr Polonia, premiera sobota 28 czerwca godz. 20, bilety 35 - 65 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji