Artykuły

Warszawa. Letnie premiery Teatru Polonia

Teatr Polonia nie zwalnia tempa. Na wakacje planuje dla swoich widzów dwie premiery: "Grube ryby" i "Starość jest piękna".

"Grube ryby", najbardziej znaną komedię krakowskiego dramatopisarza Michała Bałuckiego, wyreżyseruje Krystyna Janda. Napisana w 1881 roku satyra cieszy się do dzisiaj sympatią widzów. Przede wszystkim ze względu na świetnie rozpisane role i komizm sytuacji, w której dwie młode, sprytne dziewczyny osiągają swoje cele przez udawany flirt z dwoma starymi kawalerami. Ci pozostają w błogim przekonaniu o własnej atrakcyjności.

Reżyserce udało się zaprosić do tego projektu świetną obsadę, która może być gwarancją udanej zabawy. W roli Onufrego Ciaputkiewicza zobaczymy Ignacego Gogolewskiego, tytułowe "grube ryby" zagrają Artur Barciś i Sławomir Orzechowski na zmianę z Cezarym Żakiem.

Teatr Krystyny Jandy wraca też do projektu sceny na placu Konstytucji. Łukasz Kos pracuje nad kolejną premierą przygotowaną na scenę uliczną - "Starość jest piękna" Esther Vilar. Będzie to pierwsze wystawienie tego tekstu niemieckiej autorki znanej w Polsce głównie za sprawą dramatu "Królowa i Szekspir".

Kolejny raz, po "Lamencie na placu Konstytucji", Polonia postawi widzom niełatwe zadanie, bo tekst Vilar nie jest czystą rozrywką, łatwo przyjmowaną w ulicznym gwarze. To raczej gniewny dialog ze współczesną kulturą, w której wszechobecny jest kult młodości, a starość wstydliwie spycha się na margines.

"Grube ryby", komedia Michała Bałuckiego, reż. Krystyna Janda, wyk. Ignacy Gogolewski, Wiesława Mazurkiewicz, Polonia, ul. Marszałkowska 56, bilety: 35 - 70 zł, rezerwacje: tel. 022 622 21 32, premiera: sobota (28.06), godz. 20

"Starość jest piękna", dramat Esther Vilar, reż. Łukasz Kos, wyk. Joanna Niemirska, Dominika Biernat, Polonia, scena na pl. Konstytucji, wstęp wolny, premiera: poniedziałek (14.07)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji