Artykuły

Gdańsk. Werdykt konkursu na najlepszy spektakl szekspirowski

Werdykt Konkursu na najlepszą polską inscenizację dzieł dramatycznych Williama Szekspira w sezonie artystycznym 2007/2008.

Główną nagrodą konkursu jest Złoty Yorick przyznawany przez Zarząd Fundacji Theatrum Gedanense od 1994 roku. Jury Konkursu w składzie: Monika Żółkoś - jurorka-selekcjonerka i Jerzy Limon - prezes Fundacji Theatrum Gedanense, przyznało nagrodę Złotego Yoricka spektaklowi "Burza" w reżyserii Janusza Wiśniewskiego Teatru Nowego z Poznania. Specjalnym wyróżnieniem uhonorowano spektakl "Hamlet" w reżyserii Moniki Pęcikiewicz Teatru Polskiego z Wrocławia. Oba ww. spektakle zostały zaproszone do udziału w XII Festiwalu Szekspirowskim.

Jury przyznało również dwa honorowe wyróżnienia: dla Gabriela Gietzky'ego - reżysera spektaklu "Kupiec Wenecki" Teatru Współczesnego z Wrocławia oraz dla Ireneusza Czopa za rolę Makbeta w spektaklu "Makbet" w reżyserii Mariusza Grzegorzka.

Wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas festiwalu, który odbędzie się w dniach 2-9 sierpnia 2008 w Trójmieście. Więcej informacji, w tym lista spektakli, które wzięły udział w konkursie oraz uzasadnienie werdyktu, dostępne jest na www.festiwalszekspirowski.pl.

Na zdjęciu: "Burza", Teatr Nowy, Poznań.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji